Ochrona upraw w oparciu dobrze dopasowane preparaty

Pracownicy Innvigo którzy spotkali się z dziennikarzami

W dniu 16 lutego w Warszawie firma Innvigo zorganizowała konferencję prasową. Na niej poinformowano przedstawicieli mediów rolniczych i ogrodniczych o ofercie podmiotu skierowanej do plantatorów. Omówiono szereg ważnych zagadnień dotyczących ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami grzybowymi, a także ich biostymulacji.

O Innvigo

Krzysztof Golec prezes Innvigo prowadził spotkanie

Firma działa od 27 stycznia 2015 roku. Jej nadrzędnym celem jest zaoferowanie plantatorom światowej jakości w dobrej cenie. Już rok później założona została czeska część – Invigo Agrar CZ a w 2017 zarejestrowano Innvigo Agro RO w Rumunii. Inne kraje, w których firma jest obecna to Słowacja i Węgry. W naszym kraju podmiot zatrudnia 29 osób, a w całej strukturze ponad 50. Podmiot posiada 31 zarejestrowanych preparatów. Udział firmy w rynku to 4%. Jest ona członkiem European Crop Care Association. W Polsce plantatorów wspomaga obecnie grupa 14 doradców. Tym co wpływa ujemnie na krajowy i światowy rynek , są obowiązujące ceny za płody rolne. I niewiele wskazuje na to, by można było szybko liczyć na cenowe odbicie. Stawki stabilne, ale niestety niższe od oczekiwań a do tego wysoki kurs złotego sprawia, że plantatorzy będą musieli ostrożnie podejmować decyzje inwestycyjne – mówił Krzysztof Golec, prezes Innvigo. Produkty oferowane przez nas nie są drogie, co dobrze pasuje do sytuacji na rynku.  – dodał prelegent, kończąc wstępną część konferencji.

Jacek Zawadzki, wiceprezes także przybył na spotkanie prasowe

Wieści z pól

O sytuacji na polach mówił Marcin Bystroński, nowy członek zespołu Innvigo. Zauważył, że choć Polska nie jest dużym krajem, to można wskazać znaczne różnice w sytuacji w różnych regionach. Opolszczyzna jest na przykład zielona, centrum kraju pokryte śniegiem, a na północy we znaki uprawom dały się jesienne zalania pól. Oziminy są na ogół w słabej kondycji. Jak zauważył prelegent, przebieg pogody stymulował też rozwój chorób grzybowych. Konieczne mogą okazać się także wiosenne zabiegi poprawiające ochronę herbicydową w uprawach zimujących.

Marcin Byetroński z Innvigo omawiał wyzwania przed jakimi staną plantatorzy wiosną

Nowe produkty i nowe rejestracje

O nowych możliwościach zastosowań produktów z portfolio Innvigo w uprawach ogrodniczych mówił Mariusz Michalski. Rozszerzenie rejestracji uzyskał m.in. produkt Los Ovados 200 SE. Można go obecnie używać w wielu uprawach warzywniczo-sadowniczych. To insektycyd zawierający acetamipryd. Baristo 500 SC, herbicyd zawierający napropamid, został zarejestrowany do ochrony rzepaku, kapusty głowiastej i kalafiora, ale ostatnio uzyskał rozszerzenie do stosowania także w truskawce. Na najbliższe miesiące Innvigo planuje dokonanie kolejnych rejestracji nowych produktów. Być może już w przyszłym roku łączna ich liczba zbliży się do 50 i przynajmniej niektóre z nowości znajdą zastosowanie w uprawie owoców i warzyw.

Mariusz Michalski omówił zmiany w rejestracjach produktów Innvigo