Syngenta głównym sponsorem Półmaratonu Unisławskiego

392

W malowniczej gminie Unisław w województwie kujawsko-pomorskim w dniu 23 czerwca 2018 roku już po raz 15 odbył się Półmaraton Unisławski. Jest to cykliczna impreza dla amatorów biegania, której głównym sponsorem w tym roku była firma Syngenta.

Jesteśmy światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań dla rolnictwa i jednym z wiodących producentów nasion warzyw na świecie – powiedział Tomasz Górski z Syngenta, argumentując udział firmy w tegorocznym Półmaratonie Unisławskim.

Gmina Unisław, przez którą prowadziła większa część półmaratonu, oprócz niesłychanych walorów krajobrazowych w postaci Chełmińskiego Parku Krajobrazowego może pochwalić się bardzo dużym udziałem gruntów rolnych. Gmina szczególnie znana jest, jako „zagłębie” roślin kapustnych, przez wzgląd na bardzo dobre warunki pod uprawę kapusty, kalafiorów i brokułów. Przekonali się o tym także startujący w biegu uczestnicy mijający na trasie pola obsadzone tymi gatunkami warzyw.

Syngenta, jako firma mogąca pochwalić się wysokiej, jakości odmianami warzyw w tym brokułu, postanowiła nie tylko promować zdrowy tryb życia w postaci biegów, ale także odpowiedniej diety. Wszyscy uczestnicy półmaratonu w ramach pakietu startowego otrzymali niestandardowy dodatek w postaci róży brokułu wyhodowanej właśnie na tych terenach. Tym samym promowano i wspierano lokalnych producentów tego smacznego warzywa.

Wśród uczestników Półmaratonu był Marek Zieliński z Syngenta

XV Półmaraton Unisławski oprócz tytułowej trasy obejmował także 15 edycję Dziesiątki Unisławskiej – trasy na 10 km. Oba dystanse przyciągnęły 332 uczestników, przy czym 184 wybrało udział w biegu na 21,1 km. Najlepszy czas tegorocznej edycji półmaratonu osiągnął Pan Zbigniew Kledzik pokonując jego trasę w czasie 01:13:40. Wśród kobiet pierwsze miejsce z czasem 01: 28: 58 zajęła Pani Krystyna Kuta. Wszyscy uczestnicy biorący udział w biegu ukończyli swoje trasy.

Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety
A to wszystko dla brokuła …