Zbiory kukurydzy super słodkiej kombajnem Oxbo 2475

1985
Zbiory były realizowane bardzo wcześnie w tym roku ze względu na ciepłą pogodę przez cały sezon

W Polsce trwają zbiory kukurydzy super słodkiej. O tym, czy będą udane poza właściwym stanowiskiem i doborem odmiany, dobrą agrotechniką, decyduje także sprzęt wykorzystany do zbiorów kolb. Jeden z większych producentów kukurydzy, Grupa Producentów Owoców i Warzyw Warpol, korzysta z kombajnu Oxbo  2475. Takie maszyny znajdują się w ofercie firmy Agrowiec.

Oxbo 2475

W miejscowości Dobre pod Radziejowem w dniu 28 sierpnia odbyły się zbiory kukurydzy super słodkiej na które zaproszono plantatorów tego gatunku. Przeprowadzono je przy użyciu kombajnu Oxbo 2475. To maszyna o uniwersalnym przeznaczeniu. Można ją wykorzystywać nie tylko przy kukurydzy. Dobrze zbiera fasolę szparagową czy szpinak. Zaletą jest tu pojemny zbiornik mogący pomieścić 15m3 plonu. Udźwig kosza przekracza 6t. – informował podczas sierpniowego spotkania Remigiusz Weżgowiec z firmy Agrowiec, która jest dystrybutorem m.in. marki Oxbo. Kombajn został wyposażony w silnik John Deere 9,0 l III o mocy 275 KM. Maszyna ta jest dość oszczędna. W ciągu godziny pracy nie zużywa więcej niż 20-30 l ON. Do zbioru kolb kukurydzy dedykowany jest heder o oznaczeniu Oxbo 3630F z którym współpracuje kombajn.

Zbiory kukurydzy super słodkiej przy pomocy Oxbo 2475

Oxbo 2475 to maszyna niezwykle efektywna. Zwraca uwagę prędkością pracy, tempem w jakim wypełnia kolejne naczepy. Zbiory kukurydzy super słodkiej z jej wykorzystaniem są sprawne i wręcz spektakularne. Można się o tym przekonać oglądając poniżej zamieszczony film: