Co działa na gąsienice? Biologiczna ochrona!

Mamy już biologiczny preparat przeznaczony do zwalczania gąsienic różnego rodzaju szkodników z rzędu motyli (Lepidoptera), między innymi gąsienice sówkowatych i bielinkowatych w uprawie bakłażana, pomidora, ogórka, cukinii pod osłonami oraz kapusty, brokuła i kalafiora uprawianego w gruncie. Środek ten to Delfin. Jest to preparat mikrobiologicznym na bazie zarodników i kryształów Bacillus thuringiensis spp. Kurstakis szczep SA-11.

Delfin – biologiczna ochrona przed gąsienicami

Bakterie Bacillus thuringiensis budując formy przetrwalnikowe (spory) tworzą w nich kryształy białek nazywanych delta-endotoksynami. Białka (kryształy) mają toksyczne działanie dla larw owadów m.in. z rzędu motyli. Kilka godzin po spożyciu środka gąsienice przerywają żerowanie, a następnie wskutek zakłócenia funkcjonowania nabłonka jelita środkowego owadów po paru dniach obumierają.

Przeznaczony do:

  • ochrony upraw konwencjonalnych,
  • ochrony upraw ekologicznych,
  • ochrony w programach zero pozostałości.

Bezpieczny dla fauny pożytecznej

Delfin WG jest ekonomicznym rozwiązaniem w ochronie upraw ogrodniczych przed motylami uszkadzającymi liście i owoce i może być stosowany wielokrotnie w sezonie bez obawy wywołania odporności szkodników na s.a.

Skuteczność

Najwyższa skuteczność występuje w zwalczaniu wczesnych stadiów larwalnych. Dokładne pokrycie roślin cieczą roboczą jest decydujące w uzyskaniu najwyższej skuteczności zabiegu. Zalecamy dodanie adiuwantu Prolonger. Zabieg preparatem należy zaplanować w pochmurny dzień lub pod koniec dnia, aby ograniczyć działanie promieniowania UV. Do zabiegu należy użyć bufora, jeśli pH wody jest powyżej 8.

Dawkowanie

Gatunek Zwalczane szkodnikiDawka
Bakłażan, Pomidor (w uprawie pod osłonami)Gąsienice sówkowatych0,25 – 0,75 kg/ha
Ogórek, Cukinia, Melon (w uprawie pod osłonami)Gąsienice sówkowatych i bielinkowatych0,25 – 0,75 kg/ha
Kapusta głowiasta biała, Kapusta głowiasta czerwona, Kapusta pekińska, Kapusta włoska, Kapusta brukselska, Jarmuż, Brokuł, Kalafior (uprawa w gruncie)Gąsienice sówkowatych, bielinkowatych i tantnisiowatych0,75 kg/ha

Promocja 10 + 1

W programie zwalczania motyli z uwzględnieniem środków Delfin WG i Imidan 40 WG można skorzystać z super promocji zakupowej na te produkty. Szczegóły promocji – www.agrosimex.pl/promocja-10-1-imidan-delfin/

artykuł sponsorowany