Ruszyła rejestracja na Fields of Innovation, jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla producentów warzyw na świecie, organizowane każdej jesieni przez firmę Syngenta. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27 – 29 września 2022 r. w Grootebroek w Holandii. Tym razem goście po raz pierwszy będą mogli odwiedzić nowoczesne Centrum Technologiczne firmy i poznać nowe urządzenia do badania gleby i poprawy jej kondycji. Tradycyjnie Syngenta zaprezentuje też swoje najlepsze odmiany polowe, a eksperci firmowi doradzą, jak je z sukcesem uprawiać.

Bogactwo odmian warzyw

Na rozległych poletkach doświadczalnych Syngenty do dyspozycji gości będą najlepsi fachowcy, specjaliści ds. produktów oraz przedstawiciele działów sprzedaży i marketingu firmy. Doradzą, jak dobrać odmiany warzyw optymalne dla danego gospodarstwa oraz jak skutecznie zaplanować programy ochrony w oparciu o lokalne warunki i wyzwania.

W tym roku Syngenta zaprezentuje m.in.:

  • Kapustę stożkowa odporną na wysokie temperatury i stres suszy
  • Pierwszą stożkową kapustę włoską opracowaną przez Syngentę
  • Cebulę odporną na mączniaka
  • Kalafior o bardzo długim cyklu produkcyjnym
  • Znakomite odmiany kabaczków
  • Sałatę o wydłużonym okresie przydatności do spożycia
  • Postępy w dziedzinie hodowli zielonej fasoli
  • Nowe smaczne, kolorowe mieszańce kukurydzy cukrowej
  • Odmiany szpinaku odporne na Stemphylium i Peronospora
  • Nagrodzony kalafior iStem

Poznaj wyniki badań naukowych Syngenty

Każda wielka innowacja ma gdzieś początek. Na tegorocznych Fields of Innovation Syngenta otworzy drzwi do swojego nowoczesnego Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas spaceru z firmowymi ekspertami i naukowcami będzie można dowiedzieć się, jak Syngenta wykorzystuje środki biologiczne i technologię czujników polowych oraz jak uzyskuje pożądane cechy roślin poprzez krzyżowanie wsteczne.

Będzie okazja wybrać się na wycieczkę nt. produktów biologicznych i dowiedzieć się więcej nt. milionów gatunków małych organizmów występujących na świecie oraz tego, jak szerokie zastosowanie mają w rolnictwie – od optymalizacji składników odżywczych po zwalczanie szkodników.

Syngenta zaprezentuje także czujnik do badania występowania owadów w glebie o nazwie EDAPHLOG oraz Czujnik Bioróżnorodności, służący do badania kondycji gleby i lokalnego ekosystemu. Gleba jest podstawą systemu żywnościowego – uprawia się w niej 95% światowej żywności. Jej ochrona jest kluczowa, aby dostęp do zdrowej gleby miały także przyszłe pokolenia. Podczas pokazu odwiedzający dowiedzą się, jak dzięki czujnikom poznać stan gleby i bioróżnorodności w swoim gospodarstwie i jak wykorzystać te informacje do lepszego zarządzania uprawami.

Dodatkowo podczas Fields of Innovation Syngenta odpowie na pytania dotyczące postępu genetycznego w hodowli. Każdego roku specjaliści firmy badają miliony różnych odmian, aby znaleźć najlepsze cechy roślin, które nadadzą się do dalszego wykorzystania. Dzięki wykorzystaniu ich w nowych odmianach oraz wyspecjalizowanym badaniom Syngenty lepiej niż kiedykolwiek rozumiemy procesy zachodzące w roślinach, a producenci warzyw mają dostęp do najnowocześniejszych technologii i produktów.

Syngenta zaprasza do osobistego zwiedzania poletek i zadawania pytań ekspertom. Wstęp na Field of Innovation jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji pod tym linkiem.

Osoby, które nie mogą przyjechać na wydarzenie osobiście, mogą odwiedzić pola wirtualnie. Aktualne informacje i relacje będzie można znaleźć na stronie www.SyngentaVegetables.com.

O firmie Syngenta Vegetable Seeds: Syngenta Crop Protection i Syngenta Seeds są częścią Syngenta Group, jednej z wiodących firm rolniczych na świecie. Naszą ambicją jest pomoc w bezpiecznym wyżywieniu świata przy jednoczesnej dbałości o planetę. Dążymy do poprawy zrównoważonego rozwoju, jakości i bezpieczeństwa rolnictwa dzięki światowej klasy nauce i innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie upraw. Nasze technologie pozwalają milionom rolników na całym świecie lepiej wykorzystywać ograniczone zasoby rolne.