Producent maszyn do sortowania i pakowania szparagów Strauss rozpoczyna sprzedaż w Polsce


Niemiecka firma produkująca maszyny do szparagów rozpoczyna sprzedaż w Polsce. Jej przedstawicielem będzie Milbor PMC, dystrybutor urządzeń sortujących i pakujących dla sektora owoców miękkich.

W Polsce wzrasta ilość i powierzchnia upraw szparagów. To u nas znajduje się największa w Europie plantacja szparagów zielonych. Większość polskiej produkcji trafia na eksport, gdzie wymagana jest wysoka jakość – do samych Niemiec wysyłamy około 1,2-1,5 tys. ton. Stwarza to zapotrzebowanie na maszyny, które nie tylko przyspieszą proces pakowania, ale również poprawią jakość sprzedawanych warzyw.

„Od jakiegoś czasu planowaliśmy poszerzyć ofertę firmy o maszyny do szparagów. Widzimy ogromny potencjał rozwoju tego rynku, a także niedobór odpowiednich technologii, które pomogłyby producentom w usprawnieniu pracy na plantacji” – tłumaczy Maciej Chmielewski przedstawiciel firmy Milbor PMC. „Dzięki kompleksowym rozwiązaniom, jakie oferuje Strauss, będziemy w stanie dostarczyć polskim producentom wsparcie techniczne na każdym etapie: od zbioru, po sortowanie i kalibrację, aż do pakowania gotowego do sprzedaży produktu. Im więcej etapów pracy na plantacji będzie zautomatyzowanych, tym większe oszczędności uzyska ich właściciel na ograniczeniu ilości pracowników, o których w dzisiejszych czasach jest już i tak dość ciężko” – dodaje Chmielewski.

Największą zaletą maszyn Straussa jest to, że klasyfikują każdego szparaga osobno. Po dokładnym oczyszczeniu warzywa trafiają na sorter, gdzie są sprawdzane pod względem średnicy, długości, krzywizny, koloru (osobno dla głowy i reszty łodygi), a także ewentualnych uszkodzeń. Po dokładnym przesortowaniu szparagi trafiają do odpowiedniego pojemnika zbiorczego. Podobny schemat klasyfikacji jest z urządzeniem pakującym – maszyna waży każdego szparaga osobno, a następnie wybiera takie, aby po zebraniu w pęczek miały odpowiednią wagę.  Dzięki temu maszyny pozwalają na osiągnięcie dokładności do 4 gramów.

Firma Strauss została założona w 1945r. przez Paula Strauss, dziadka obecnego dyrektora zarządzającego Jörna Straussa. Rozpoczął on produkcję małych maszyn do owoców i warzyw. Obecnie firma jest jednym z liderów rynku w projektowaniu i produkcji maszyn do ważenia, sortowania i pakowania. Urządzenia te są specjalnie dostosowane do szparagów zarówno białych jak i zielonych, porów, a także innych owoców i warzyw o podobnym, podłużnym kształcie.

Kontakt:

Milbor PMC

Maciej Chmielewski

+48 538-359-172

m.chmielewski@milbor.pl

www.milborpmc.com