Siewy cebuli czyli zaczynamy ONION LEADER 2019. FILM

Siewy cebuli rozpoczęte, a wraz z nimi kolejny rok z programem wsparcia od SYNGETA dla producentów cebuli ONION LEADER. Już po raz kolejny na naszym portalu będziemy publikować raporty z Polski o stanie cebuli i wskazówki co można zrobić by odnieść sukces w uprawie cebuli. Swoją wiedzą w tym zakresie będą się dzielić doradcy  Onion Leader z Syngenta: Władysław Tokarczyk, Marek Zieliński, Mariusz Kwiatkowski oraz inni. Warto nas śledzić i korzystać –  z wiedzy, kompetencji i doświadczeń innych.

Na początek prezentujemy jak przebiegają siewy cebuli u Wojciecha, który sieje cebule odmian Medaillon F1 oraz Vision F1. Siewy kalibrowanych nasion rozpoczął już 1 kwietnia siewnikiem Monosem. Wysiew 2,6 do 3 jednostek na 1 ha. Dlaczego takie odmiany?

Bo dobrze się przechują, są twarde i długo leżą. Nie jarowizują,  a dzięki mocnemu systemowi korzeniowi zapewniają wysokie plony – mówi Wojciech.

Polega na cebulach typu rijjnsburger, które co prawda są bardziej wymagające w uprawie ale dają się długo przechowywać, a to pozwala na nich dobrze zarobić po przechowaniu wiosną.

 

Po zasiewach planowane są już zabiegi herbicydowe w tym zabieg Boxerem po siewie by zapewnić dobrą ochronę przed zachwaszczeniem. A jak przebiegają siewy? Zapraszamy na FILM: