Akcje pomocowe Amplus

W miarę rozwoju sytuacji i postępującego rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 wszystkie organizacje stoją przed krytycznymi wyzwaniami, na które muszą szybko reagować. To samo dotyczy spółki Amplus, która działa z pełną determinacją, aby utrzymać swoją działalność na dotychczasowym poziomie.

Każde z podjętych działań wiąże się z określonymi wyzwaniami, wśród których nadal ważne miejsce zajmuje wspieranie rozwoju społeczności lokalnych. Działania te spółka realizuje poprzez inicjatywy, programy i wydarzenia z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu, a także sponsoring w ramach powołanego w tym celu budżetu CSR.

Jedną z takich akcji jest „Posiłek dla lekarza” (#posiłekdlalekarza). Od kiedy pracownicy spółki odwiedzili pierwsze trzy centra walki z koronawirusem w Małopolsce tj. Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Miejski Im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i Szpital w Proszowicach minęły trzy tygodnie. W tym czasie udało się dotrzeć z paczkami owoców i warzyw do 14 szpitali i 2 domów pomocy społecznej zlokalizowanych na terenie 3 województw, wydając łącznie około 4,5 tony produktów.

Uzupełnieniem powyższej inicjatywy były witaminowe zestawy wydane obywatelom wracającym w pośpiechu do kraju na granicy polsko-niemieckiej oraz nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Siemacha. Ponadto spółka w porozumieniu z Fundacją Zielona Przystań aktywnie wspiera swoimi produktami tarnowską akcję #razemdlaseniora. Jednym z jej elementów jest przygotowywanie ciepłych posiłków, które następnie są rozwożone do starszych, schorowanych i niepełnosprawnych mieszkańców Tarnowa. Łącznie, we wszystkich dotychczasowych działaniach z magazynów spółki wyjechało 15 ton świeżych owoców i warzyw.

To nie wszystko. Spółka stanowi największy ośrodek zatrudnienia w regionie. „To wielkie osiągnięcie, ale jednocześnie nie mniejsza odpowiedzialność. Wiemy, że nasze przedsiębiorstwo to część większej społeczności i odpowiedzialności za relacje z pracownikami. (…) niech symbolicznym wyrazem wdzięczności będą przekazane Państwu paczki z naszymi produktami. Dokładnie takie, jakie trafiły do szpitali w ramach akcji Posiłek Dla Lekarza (#posiłekdlalekarza). Tak, jak pracownicy służby zdrowia walczą w pocie czoła o nasze zdrowie i życie, tak Państwo każdego dnia walczą o zachowanie ciągłości działania firmy.” – napisał Prezes Zarządu Amplus sp. z o.o., Bartłomiej Skrzydlewski w liście do pracowników. „Pracownicy Amplus, to integralna część działalności firmy, w tym trudnym czasie tym bardziej mamy szczególną rolę do odegrania – razem – jako zespół. Potrzebna jest teraz solidarność i odpowiedzialność za siebie i tych, którzy są obok nas.” – dodał.

Amplus to wiodący producent i dystrybutor świeżych owoców i warzyw

Spółka od ponad 27 lat zajmuje czołową pozycję wśród europejskich producentów oraz dostawców świeżych owoców i warzyw. Istotą jej działalności jest ich produkcja, dystrybucja oraz przetwórstwo. Amplus jest w tym zakresie wiodącym podmiotem, docenianym przez partnerów handlowych na całym świecie. Jako firma rodzinna o międzynarodowym zasięgu dostarcza do największych sieci produkty najwyższej jakości, bezpieczne, smaczne i zdrowe. Amplus dziś, to ponad 2 000 producentów z całego świata (w znakomitej większości z Polski!) oraz około 250 dostaw każdego tygodnia.

Źródło: materiał prasowy Amplus