Portfolio kalafiorów i brokułów firmy Syngenta stale się wzbogaca i to w odmiany o wybitnych walorach. Guideline F1 i Almagro F1 to dwie nowe kreacje na okres letniej uprawy. Sprawdzone standardy na jesień to Gohan F1, Cabral F1 i David F1. Z kolei wśród brokułów doskonałe opinie wśród producentów zdobyły sobie takie odmiany jak Besty F1, Batory F1 i Monrello F1.

Odmiany kalafiorów na najtrudniejsze warunki uprawy

W gronie kalafiorów pojawiły się dwie ciekawe odmiany jak Guideline F1 o 75 dniowym okresie wegetacji, polecana do uprawy w najtrudniejszym dla kalafiorów okresie lata. Odmian ta cechuje się umiarkowanym wigorem, dobrym okryciem róż liśćmi, wysoce stabilna we wzroście (utrzymuje stabilny okres wegetacji) i odporna na tworzenie omszenia. Kolejna propozycja kalafiorów polecana do uprawy na rynek warzyw świeżych to kalafior pod numerem SGC3063 (Almagro F1) odmiana w segmencie Lecanu F1, ale przewyższająca ją wigorem, o stabilnym okresie wegetacji i lepszym kryciu. Okres wegetacji odmiany Almagro jest o 5 dni dłuższy niż Lecanu. Almagro to niewątpliwie bardzo ciekawe uzupełnienie segmentu letniego kalafiora – podkreślał Zenon Małek. Ciekawostką wśród kalafiorów są odmiany o ciekawym wybarwieniu róży jak SGC8001 F1, u której róże wybarwione są na kolor zielony czy Flame Star F1 mająca róże wybarwiona na pomarańczowy kolor.

Niezawodne odmiany brokuła

Nowości pojawiają się też w ofercie brokułów, którą ubogacają takie pozycje jak Batory F1, Monrello F1 i Besty F1. Pierwsza z nich początkowo została wyselekcjonowana na rynek polski, jako uniwersalna odmiana zarówno do uprawy na świeży rynek jak i dla przemysłu. Róże tej odmiany cechuje drobny pączek, są zbite i ciężkie co zapewnia duży uzysk różyczki o najwyższej jakości surowca pożądanego przez zakłady przetwórcze. Odmiana ta polecana jest do uprawy zarówno na zbiór wczesnoletni z nasadzeń wczesnowiosennych oraz na zbiór jesienny. Charakter wzrostu odmiany Batory, wysoki plon handlowy oraz łatwość różyczkowania sprawiają, że odmiana zyskały już wielu zwolenników wśród producentów tego warzywa, i odmiana staje się nowym wyznacznikiem standardu na rynku w Polsce. Dodatkowo Batory zyskuje uznanie na rynkach zagranicznych, zarówno w Hiszpanii jak i Wielkiej Brytanii – dwóch największych rejonach uprawy brokułu w Europie. Typowo jesienną odmianą brokułu jest z kolei Monrello F1, którą również cechuje zbitość i duża masa róż oraz odporność na stresowe warunki uprawy. To zaś przekłada się na wysokie plonowanie tej odmiany. Aby móc uzyskać najwyższy potencjał odmiany Monrello, należy ściśle przestrzegać zalecanych okresów uprawy i zwrócić uwagę na dłuższy okres wegetacji tej odmiany.

Czytaj więcej: http://kapustnebeztajemnic.pl/brokuly-kalafiory-najlepsze-zbiory/