Organizatorzy Fresh Business Expo 2016 które w dniach 29.11. – 01.12. odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Wystawowym (IEC) w Kijowie informują, że już około 70% przestrzeni wystawowej zostało wyprzedane. Oznacza to wzrost o 50% w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku.

Zakres imprezy

Fresh Business Expo to jedyne wydarzenie handlowe, które w sposób kompletny podejmuje tematykę związaną ze świeżym rynkiem począwszy od optycznych linii sortujących, poprzez technologię chłodniczą, drzewa owocowe na producentach kiwi kończąc. Za sukcesem imprezy stoi zarówno silne wsparcie organów administracji państwowej jak i podmiotów z branzy. Organizację wystawy wspiera Ukraińska Konfederacja Rolna, Ukraińska Liga Przemysłowców i Przedsiębiorców, Włoska Agencja Handlowa, biuro Doradcy Handlowego przy Ambasadzie Królestwa Holandii, Grecka Ambasada na Ukrainie, oraz Amerykańska Izba Handlowa na Ukrainie. Do grona ciał wspierających wydarzenie dołączyło także Ukraińskie Stowarzyszenie Ukrsadprom. Jest to zrzeszenie producentów owoców i jagód, którego nadrzędnym celem jest ujednolicenie wysiłków jego członków w celu skutecznego lobbingu w agencjach rządowych na rzecz wsparcia produkcji oraz wdrożenie jej standardów zgodnych z wymogami międzynarodowego rynku.

Nowe możliwości i wyzwania

logo-freshbusiness2016-2Porozumienie o wolnym handlu zawarte pomiędzy Ukrainą i UE otwiera przed naszym wschodnim sąsiadem niezwykłe możliwości ekspansji na ogromny i zasobny rynek wspólnotowy. Ukraińscy producenci owoców będą jednak musieli zainwestować potężne środki w nadchodzących latach głównie w usprzętowienie gospodarstw i ich zaplecza, by sprostać wymogom konsumentów, ale i silnych, zachodnich konkurentów. Być może nowe światło na to zagadnienie rzuci konferencja zatytułowana „Owoce i Warzywa Ukrainy” która podczas wystawy zostanie zorganizowana przez Fruit Inform. Zarówno część konferencyjna jak i wystawiennicza przyciągnęły wiodących producentów, kupców, importerów, eksporterów, przetwórców jak i firmy zaopatrujące ich w środki produkcji.

Właśnie teraz nadchodzi właściwy czas, by zamanifestować swą obecność na dużym, perspektywicznym ukraińskim rynku by cieszyć się korzyściami, które przyniesie jego rozwój w kolejnych latach.

Więcej informacji:

Nova Exhibitions BV

Tel. +31 85 401 73 97

E-mail: info@nova-exhibitions.com