Dzień dystrybutora HM.Clause 2017

Pracownicy HM Clause


Początek grudnia w firmie HM.Clause zaowocował podsumowaniem kończącego się już 2017 roku. W Toruniu firma ta zorganizowała Dzień dystrybutora – wydarzenie na którym zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się o tym, jakie przedstawiciele firmy nasiennej realizowali działania i co planują na nadchodzący sezon.

Dobre wyniki firmy dzięki popularnym odmianom

Michał Taraska informuje o dokonaniach zespołu HM Clause w 2017 roku

Podsumowania roku 2017 dokonał Michał Taraska z HM.Clause. Poinformował zebranych o stale rosnącej sprzedaży firmy. W Polsce wzrost roczny wyniósł 10%, a w ujęciu globalnym firma HM.Clause ma największy udział w sprzedaży nasion całej grupy Limagrin. Najważniejsze, najbardziej obiecujące odmiany to Chouca F1, Raft F1 i Pegaso F1. Cechy czerwonej papryki odmiany Chouca F1, które odpowiadają za jej powodzenie na rynku, to wysokie plonowanie, gruba ścianka owoców, brak mikro spękań oraz intensywne ich wybarwienie.

Maciej Bigda z HM Clause

Kalafior odmiany Raft F1 także wyróżnia się pewnymi cechami, które sprawiają, że jest ceniony na rynku. Udaje się przez cały sezon, zachowuje dobrą zdrowotność i utrzymuje wiernie okres wegetacji deklarowany przez hodowcę odmiany. Pomidor odmiany Pegaso F1 odznacza się wysokim plonowaniem, łatwością zbioru, swą wczesnością i twardymi owocami. Życzenia udanego kolejnego roku uczestnikom spotkania złożył także Maciej Bigda z HM.Clause.

Najważniejsi są ludzie

Karolina Poluszczyk najnowszy członek zespołu HM Clause

W 2017 roku zatrudniona została w HM.Clause nowa osoba – Karolina Poluszczyk, która odpowiadać będzie za obsługę klienta. Rozbudowywana została także sukcesywnie oferta, zwłaszcza warzyw przeznaczonych dla przemysłu ale i szklarniowych. Za segment fasoli i kukurydzy odpowiada Slawomir Mechacki, Hubert Tabor za dynie i kapustne, zaś Maciej Rakocy za marchew i selery. W kolejnym roku firma zapowiada silniejszą ekspansję w takich gatunkach jak groch, fasola i kukurydza supersłodka. Zapowiedziano też wprowadzenie nowości odmianowych, które zapewnią dalszy rozwój firmie, a plantatorom zwiększone zyski z prowadzenia gospodarstw ogrodniczych. Doradcy HM.Clause dołożą starań, by kolejny sezon był dla ogrodników udany.

Andrzejki z wyróżnieniami i …Andrzejem Grabowskim

Firmy wyróżnione za najlepszą współpracę z HM Clause

Choć impreza zorganizowana przez HM.Clause nosiła nazwę Dzień dystrybutora, to tak naprawdę były to dwa dni. Pierwsza część odbyła się w Andrzejki. Podczas spotkania Michał Taraska wręczył współpracującym z HM.Clause firmom wyróżnienia. Nagrodę w kategorii Lider Sprzedaży otrzymała firma Agro Paprix z Klwowa. Wyróżnienie w jej imieniu odebrał Michał Dąbrowski. Wyróżniono także dwie firmy w kategorii Lider Promocji. Tu laur zdobyła lubelska firma Florimex, którą w Toruniu reprezentował Hubert Paluch oraz działająca głównie na Kujawach hurtownia ogrodnicza Flortom, Nagrodę w jej imieniu odebrał Marek Górny.

Andrzej Grabowski podczas andrzejkowego wystąpienia na spotkaniu HM Clause

Ponieważ pierwsza część wydarzenia odbyła się w Andrzejki, to postanowił ją odwiedzić Andrzej Grabowski. Aktor w swym wystąpieniu opowiedział m.in. o zabawnych przygodach, a właściwie problemach, jakich przysporzył mu pewien owoc ogórka podczas jego pierwszej wizyty w SPA. Uczestnicy spotkania ustalili jednak, że z całą pewnością nie mógł to być ogórek żadnej z odmian tego gatunku z oferty HM.Clause.

Kameralne spotkanie na którym poruszano ważne tematy