INTERPOM 2022 – fotorelacja



INTERPOM to najbardziej specjalistyczne targi branży ziemniaczanej w Europie. Reprezentowany jest na nich cały łańcuch: od uprawy, po przetwórstwo i marketing. Tegoroczna ich edycja odbywała się w dniach 24-26 listopada w Belgii.

INTERPOM oferuje kompletną, a przede wszystkim bardzo ukierunkowaną gamę produktów i usług dla wszystkich profesjonalistów w sektorze ziemniaków: hodowców, usługodawców, przetwórców, rozwiązań do pakowania, nabywców i handlowców świeżych i przetworzonych ziemniaków ze wszystkich zakątków Europy – i coraz częściej z innych kontynentów również.

W czasie tegorocznych targów INTERPOM swoją ofertę prezentowało ponad 300 wystawców z 15 krajów, odwiedziło się 19 500 osób z 49 krajów. Wydarzenie to jest inicjatywą Belgapom, oficjalnego stowarzyszenia branżowego belgijskiego handlu ziemniakami, hodowców i przetwórców.

Atmosfera na targach pomimo wielu wyzwań stojących obecnie przed sektorem (polityka nawozowa, ochrona upraw, ochrona środowiska, nawożenie azotem) była pozytywna. Obawy o przyszłość zostały jednak nieco złagodzone przez poprawę warunków umów zawieranych między przetwórcami a plantatorami.

Belgapom mógł skupić się na innowacjach i dzieleniu się wiedzą. Podczas trzech dni targów przez cały dzień odbywały się krótkie sesje, które wzbudziły duże zainteresowanie. Sesje te obejmowały szeroki zakres tematów dotyczących zarówno innowacji, jak i wyzwań w przemyśle ziemniaczanym.

Po dwóch edycjach z rzędu Interpom wraca do swojego zwykłego dwuletniego harmonogramu – zawsze w lata parzyste. Kolejne targi odbędą się więc w dniach 24-26 listopada 2024 r. w Kortrijk Xpo.

Źródło: Interpom

Więcej interesujących materiałów z tego wydarzenia już wkrótce na naszym portalu.