33 edycja włoskich targów Macfrut organizowanych przez Cesena Fiera odbędzie się w dniach 12-14 września w Rimini Fiera. Macfrut nieprzerwanie pełni role okna wystawowego dla operatorów z sektora owocowo-warzywnego. W tegorocznym wydarzeniu do dyspozycji wystawców oddano 7 pawilonów, o jeden więcej niż w ubiegłym roku. Organizatorzy liczą także na większą niż poprzednio grupę zwiedzających, którzy do hal Targów Rimini przybędą z całego świata.

Olbrzymie zainteresowanie wystawców

Na 6 miesięcy przed imprezą odnowiona koncepcja targów wydaje się przynosić pożądane skutki. Już 71% powierzchni wystawowej zostało wyprzedane, co przekłada się na 38,5 tys. m2 w 7 pawilonach. Pięć z nich dedykowane jest technologiom stosowanym w gospodarstwach i firmach po zbiorach, dwie przed zbiorami. Swój udział w imprezie potwierdziło wielu nowych partnerów. Obecne wysiłki organizatorów skupiają się na zainteresowaniu imprezą podmiotów z krajów o coraz silniejszej pozycji zarówno w kontekście produkcji żywności jak i chłonnego rynku zbytu. Trzy najważniejsze rejony w tych względach to Europa Wschodnia, państwa basenu Morza Śródziemnego oraz Ameryka Południowa. Celem jest nie tylko wykazanie dynamiki przemian zachodzących w ogrodnictwie, ale także wyzwolenie w firmach woli wdrażania innowacji i internacjonalizacji.

MF_01

Międzynarodowe spotkania i promocja imprezy

W celu promocji wydarzenia zaplanowano organizację cyklu spotkań z potencjalnymi wystawcami na 4 kontynentach. Pierwsze z nich już miało miejsce w Meksyku kilka dni temu, kolejne odbędzie się w Polsce w początku kwietnia, trzecie zaś w Peru w połowie nadchodzącego miesiąca. Finalne i największe spotkanie odbędzie się w Kairze w maju i zostanie zorganizowane wspólnie z Feria de Madrid.

Od 2017 roku nowy termin imprezy

Podczas ostatnich obrad komitetu organizacyjnego targi Macfrut podjęto decyzję o przesunięciu targów na maj począwszy od 34 edycji w 2017 roku. Niemalże wszyscy spośród 50 przedstawicieli sektora ogrodniczego uczestniczący w posiedzeniu uznali tę decyzję za krok we właściwym kierunku podkreślając jej główne zalety: maj to sam środek sezonu i czas w którym nie odbywa się zbyt wiele podobnych wydarzeń. Pozwoli to na przyciągnięcie większej liczby podmiotów z całego świata nadając targom jeszcze bardziej międzynarodowy wymiar. Decyzja o przeniesieniu imprezy na maj jest zarówno efektem wsłuchania się w głosy ekspertów z branży jak i elementem inicjatywy gruntownego odświeżenia formuły targów, którą zapoczątkowaliśmy dwa lata temu. Ważne jest podtrzymanie pozycji Macfrut we Włoszech jako wiodącej platformy do prezentacji rozwiązań dla sektora owoców i warzyw w wymiarze całego łańcucha dostaw. – powiedział Renzo Piraccini, prezes Macfrut.

Po udanych dla wielu polskich firm targach Fruit Logistica w Berlinie na których Polska zorganizowała okazały pawilon nadchodzi czas na kolejne ważne wydarzenie, tym razem we Włoszech. Być może również ono okaże się owocne dla rodzimych podmiotów zajmujących się produkcją i przetwórstwem owoców i warzyw. Zapraszamy już teraz do Rimini Fiera na targi, które odbędą się tam pod koniec pierwszej połowy września.

Źródło: informacja prasowa Macfrut