fresh carrots on white background

Wiodący polski producent i dystrybutor warzyw i owoców Amplus wprowadził na rynek marchew odmiany Komarno, która powstała z myślą o produkcji soków. Marchew sprzedawana będzie w trzykilogramowych opakowaniach, z których każde pozwoli na uzyskanie 1,5 l. soku.

Komarno jest odmianą marchwi, która pochodzi z certyfikowanego gospodarstwa GLOBALG.A.P. położonego w rejonie Kujaw.  Została wyprodukowana specjalnie z przeznaczeniem na soki, jednak dzięki temu, że warzywo zachowuje swoją strukturę i kolor podczas procesu obróbki termicznej, może być także podawane na ciepło. Marchew Komarno charakteryzuje słodki smak i zwarta struktura, przy zachowaniu dużej zawartości soku.

fresh carrots on white background

– Komarno to odmiana marchwi, która posiada wiele zalet i zastosowań. Jest to warzywo najwyższej jakości, które będzie odpowiedzią na wymagania klienta – mówi Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Amplus –  Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce wprowadzamy ją na rynek. Jako lider innowacji, stale rozszerzamy naszą ofertę o najlepsze warzywa i owoce. W tym roku wprowadziliśmy już na półki kapustę Coolwrap, która może być podstawą wege sushi, wrapów i gołąbków. Jej duże liście nie łamią się i pozwalają dowolnie formować po zblanszowaniu. Kolejnym naszym krokiem jest marchewka na soki. Wprowadzanie na rynek odmian warzyw i owoców o nowych zastosowaniach to element realizacji strategii firmy, której przyświeca wizja „semper in altum”, czyli zawsze wzwyż. Jesteśmy pionierami w wielu dziedzinach od blisko 25 lat – dodaje.

Marchew dostępna jest w dużych sieciach handlowych w całym kraju oraz w krakowskich Ogrodnikach.

źródło- informacja prasowa Amplus