Ochrona przed zwójkami i więcej.

Pułapka zapachowa na polu kapusty pekińskiejDelfin WG to dostępny w ofercie firmy Agrosimex biologiczny środek owadobójczy do selektywnego zwalczania szkodników z rzędu Lepidoptera (motyli). Podczas TSW 2020 produkt został uhonorowany nagrodą im. prof. Szczepana A. Pieniążka – prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 7 lat innowacyjnym produktom przeznaczonym do produkcji ogrodniczej.

Polecany do ochrony upraw przed gąsienicami Delfin WG jest preparatem mikrobiologicznym na bazie zarodników i kryształów Bacillus thuringiensis ssp. kurstaki. Już kilka godzin po spożyciu środka szkodniki przerywają żerowanie, a po paru dniach obumierają. Delfin WG to:

  • bezpieczeństwo dla fauny pożytecznej,
  • jednodniowa karencja,
  • możliwość stosowania w wielu uprawach – konwencjonalnych, eko i w ramach programu zero pozostałości.

Delfin WG – zastosowanie

UPRAWAAGROFAGDAWKA
(maksymalna i zalecana dla jednorazowego zastosowania)
ŚRODEK W UPRAWACH I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH
Bakłażan, pomidor (w uprawie pod osłonami)gąsienice sówkowatych 0,75 kg/ha; 0,25–0,75 kg/ha
Ogórek, cukinia, melon (w uprawie pod osłonami)gąsienice sówkowatych, bielinkowatych0,75 kg/ha; 0,25–0,75 kg/ha
Rośliny ozdobne (w uprawie pod osłonami)gąsienice sówkowatych, bielinkowatych0,25–0,75 kg/ha
Kapusta głowiasta biała, kapusta głowiasta czerwona, kapusta pekińska, kapusta włoska, kapusta brukselska, jarmuż, brokuł, kalafior (w uprawie w gruncie)gąsienice sówkowatych, bielinkowatych, tantnisiowatych0,75 kg/ha 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin i produktów biobójczych należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa i szczególnych środków ostrożności. Zamieszczone informacje mają charakter archiwalny i są zgodne są ze stanem prawnym na dzień 6.05.2020. Ewentualne zmiany w treści etykiet do zweryfikowania z aktualną etykietą produktu na stronach Ministerstwa Rolnictwa.