Polskie ziemniaki poszukiwane. Gdzie je można sprzedać?Polska Federacja Ziemniaków ogłosiła komunikat odnośnie nieodpłatnej pomocy w zakresie sprzedaży ziemniaków. Dlatego postanowiliśmy tą wiadomość rozwinąć i zamieścić na naszej stronie informację o konkretne podmioty które aktualnie poszukują ziemniaków z podziałem na przeznaczenie, wskazane przez Polską Federację Ziemniaka.

Polska Federacja Ziemniaka jest organizacją zawiązaną w celu integracji polskiej branży ziemniaczanej i tym samym posiada w swoich strukturach nie tylko liczne grono producentów rolnych, ale również i  podmioty zajmujące się obrotem i przetwórstwem ziemniaka, które zgłaszają nam bardzo duże potrzeby zakupowe co do polskich ziemniaków.  Tym samym postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wskazywanych przez Agro Unię, jak również i innych polskich producentów i zaoferować pomoc w rozwiązaniu ewentualnych bieżących problemów ze sprzedażą wyprodukowanych przez nich ziemniaków.

Z uwagi na bardzo duże niedobory ziemniaka  w obecnym czasie na rynku krajowym,  jesteśmy w stanie wskazać możliwość zbytu każdej ilości surowca niezależnie od asortymentu, poczynając od ziemniaka skrobiowego, chipsowego, frytkowego, z przeznaczeniem do mycia i konfekcjonowania, a skończywszy na tradycyjnym na cele konsumpcyjne i paszowe.  Z naszej wiedzy wynika, że zapotrzebowanie na polskie ziemniaki jest olbrzymie, ale niestety bardzo trudne jest obecnie nabycie ziemniaków od polskich producentów, z czego również wynika aktualny import ziemniaka z zagranicy, co w znacznym stopniu spowodowane jest klęską suszy i  niskimi plonami w kraju w tym sezonie. Poniżej lista podmiotów zainteresowanych skupem ziemniaków, w zależności od ich przeznaczenia.

Frytki

Farm Frites Poland SA ul. Abrahama 13 84-300 Lębork

McCain Poland Sp. z o.o., Chociwel 25 57-100 Strzelin

Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego „Fritar” S.A., Tarnów, ul. Sadowa,

Chipsy

Intersnack Poland Sp. z o.o. Niedźwiedź 64, 32-090 Słomniki k. Krakowa

Lorenz Bahlsen Snack World Sp. z o.o. – Sady k.Poznania

Frito Lay Poland Sp. z o.o. – Grodzisk Mazowiecki

Skrobia

WPPZ S.A. – Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A.

Solan Investment Sp. Z o.o.

PPZ Trzemeszno Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego NOWAMYL S.A.

PPZ Niechlów

Świeże do konsumpcji i konfekcjonowania:

AWEX, ONIX, AGROSAD, BUGAJ, JASKUŁA, HOLSTAR, RSP BIAŁUTY, EUROPOL, CN NIDZICA, AMPLUS KRAKÓW

Zapraszamy więc wszystkich producentów ziemniaka do kontaktu z Polską Federacją Ziemniaka (www.federacjaziemniaka.pl), w celu uzyskania informacji co do podmiotów zainteresowanych zakupem ich płodów rolnych. Jednocześnie zachęcamy do aktywnego włączenia się w działalność stowarzyszenia, co pozwoli na jeszcze większą integrację środowiska branży ziemniaczanej i uzyskiwanie coraz lepszych wyników ekonomicznych z prowadzonej działalności rolniczej.