Firma Tredecorp od kilku sezonów testuje i wdraża w wielu gospodarstwach nowatorskie rozwiązanie w uprawie warzyw. Pozwalają one zbudować wysoki i jakościowy plon warzyw w trudnych warunkach uprawowych, do których zaliczają się np. panujące od kilkunastu dni bardzo wysokie temperatury.

Doskonałym przykładem stosowania nowych rozwiązań w nawożeniu warzyw były w 2016 roku plantacje kalafiorów i brokułów w rejonie Kryszyna, gdzie w czasie zakładania plantacji panowały bardzo wysokie temperatury. Dodatkowo w czasie większości okresu wegetacyjnego występowała tutaj znaczne deficyty jeśli chodzi o opady deszczu, co przy braku możliwości nawadniania tych upraw wymagało zastosowania rozwiązań, które pozwolą zbudować właściwy plon.

Dlatego aby zapewnić dobre przyjęcia, rozsada warzyw na dwa dni przed posadzeniem została podlana roztworem preparatów Humistar oraz Intake (zawiera azot – 4 % w łatwoprzyswajalnej formie amidowej, fosfor – 5 %, potas – 6,8 % oraz mikroelementy: żelazo, mangan, cynk i molibden), co zapewniło bardzo dobre przyjęcia i właściwy rozwój systemu korzeniowego zapewniając im niezbędną dawkę składników odżywczych na etapie ukorzeniania się. Jak informował Andrzej Zbroja z firmy Tradecorp, bardzo ważne jest przestrzeganie rekomendowanych dawek, których przekraczanie może odbić się niekorzystnie na sadzonych roślinach.

Jeśli w czasie wzrostu roślin występują bardzo wysokie temperatury, bardzo dobre efekty daje zastosowanie produktu o nazwie Phylgreen Kuma. Produkt ten swoją przydatność potwierdził w czasie minionych dwóch sezonów, stymulując rośliny do wzrostu. Połączenie w produkcie Phylgreen Kuma alg i aminokwasów daje wyjątkowo dobry efekt jeśli chodzi o zwiększenie odporności na warunki stresowe i stymulację ich do wzrostu. Bardzo dobre efekty daje podlewanie rozsady w stężeniu 0,1% przed jej wysadzeniem w pole oraz regularne stosowanie dolistne w trakcie stresowych warunków w dawce 1-2 l/ha – rekomenduje A. Zbroja.

Materiał promocyjny