Piotr Gaja to osoba odpowiedzialna za prowadzenie i przygotowanie doskonale prezentujących się corocznie poletkach z odmianami z firmy Syngenta


Zmienna pogoda nie sprzyja uprawie wielu gatunków warzyw. Na to wszystko nakładają się burze gradowe występujące w naszym kraju w ostatnich latach w coraz większym nasileniu. Na to wszystko nakładają się w wielu przypadkach opóźnienia w założeniu uprawy wynikające z późnej wiosną. Dlatego warto skorzystać z ubiegłorocznych doświadczeń jakie z regeneracją kapusty po bardzo silnych opadach gradu posiada Piotr Gajda z Charsznicy.

Specjalny program dotyczący odbudowy liści po gradzie ułożyli na potrzeby jego gospodarstwa doradcy z firmy Tradecorp. Program nawożeniowo-regeneracyjny oparto m.in. na bardzo silnych produktach algowych i aminokwasowych. Najważniejszym produktem rekomendowanym w warunkach stresu jest nawóz Phylgreen kuma, stosowany w dawce 2 l/ha. Pierwszy raz produkt ten zastosowano solo, a kolejny raz w połączeniu z nawozami wieloskładnikowymi odżywiającymi i stymulującymi rośliny.

Z efektami zastosowanego programu mogliśmy przekonać się nie tylko w czasie Charsznickich Dni Kapusty, ale również odwiedzając to gospodarstwo w czasie zbioru kapusty, gdzie na plantacji produkcyjnej bez tego nawożenia, gdzie rośliny zostały również uszkodzone przez grad trudno było uzyskać główki, których masa przekraczała 1 kg.

Poniżej program regeneracyjny, zastosowany na plantacji Piotra Gajdy w Charysznicy:

Cel

Produkty

Redukcja stresu i stymulacja rozwoju liści

Tuż po gradobiciu:

Phylgreen kuma (2 l/ha)

Wzmocnienie fotosyntezy i wzrostu liści

1. Po 3 dniach:

Nutricomplex 18-18-18 (3 kg/ha) + Magnitech (3 l/ha) +

Phylgreen kuma (2 l/ha)

2. Po 4 dniach:

Nutricomplex 18-18-18 (3 kg/ha) + Magnitech (3 l/ha) +

Phylgreen kuma (2 l/ha)

3. Po 10 dniach:

Nutricomplex 18-18-18 (3 kg/ha) + Magnitech (3 l/ha) +

Phylgreen kuma (2 l/ha)

 

logo2

Więcej informacji na www.tradecorp.com.pl

 

 

Materiał reklamowy