Swoją premierę miał ciagnik Ursus C-360 w nowej wersjiDobrze znane i ciągle jeszcze pracujące w wielu gospodarstwach, ciągniki Ursus C-360 znowu są produkowane przez Ursus SA. Uroczysty powrót znanego w Polsce modelu ciągnika polskiej produkcji ogłoszono podczas targów Agrotech w Kielcach.

 

Stary i nowy C-360 zademonstrowano na targach Agrotech. Nowy ciągnik różni się wyglądem zewnętrznym, nowoczesną kabiną i stylistyką. Przede wszystkim jego parametry techniczne nie ustępują tym oferowanym w maszynach zachodnich marek. Turbodoładowany, 3-cylindrowy silnik Perkinsa o mocy 58 KM spełnia już wymogi normy Euro III. Za przenoszenie napędu na koła odpowiedzialna jest przekładnia Carraro, a użytkownik ma do dyspozycji 12 przełożeń przy jeździe w przód i w tył (przełączanie za pomocą dźwigni rewersu mechanicznego), a prędkość maksymalna to 30 km/godz. Pompa hydrauliczna o wydatku 31 l/min zapewnia ciśnienie oleju do 18 MPa. Tylny układ zawieszania posiada udźwig 2650 kg. Rozstaw osi ciągnika wynosi 2190 mm, a całkowita masa własna – to przeszło 3 tony. Do wyboru są różne warianty ogumienia, również klimatyzowana kabina. Nowy C-360 posiada 4 lata gwarancji (lub 4000 mth).

Z dużym zainteresowaniem przyjęty został nowy Ursus C-360
Z dużym zainteresowaniem przyjęty został nowy Ursus C-360

Ten niezwykle wszechstronny ciągnik, cieszący się cały czas dobrymi opiniami użytkowników, znowu będzie mógł zagościć w małych i średnich gospodarstwach. Przy tym – jak zapowiada producent – ma być najtańszym tego typu ciągnikiem na polskim rynku. Oby tylko okazał się równie niezawodny w użytkowaniu jak jego poprzednik.