11 września – XXVI Charsznickie Dni Kapusty – poletka firmy SyngentaPonad 35 odmian odmiany kapusty prezentowała firma Syngenta na poletkach odmianowych podczas XXVI Charsznickich Dni Kapusty. Na uwagę zwracała bogata paleta odmian odpornych na kiłę kapusty. Warte poznania były również kapusty do długiego przechowywania (tutaj jest również odmiana z odpornością na kiłę kapusty) oraz paleta odmian włoskich i jedna (ale niezwykle interesująca) odmiana kapusty pekińskiej.

Wybrane przez nas odmiany bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach uprawowych. Są odmianami oczekiwanymi nie tylko przez plantatorów, ale również przez handlowców i konsumentów – mówił Władysław Tokarczyk z firmy Syngenta.

Duże słowa uznania należą się również Joannie i Piotrowi Gajdom, właścicielom gospodarstwa, gdzie odbywały się pokazy. W ocenie wielu odwiedzających kolekcja odmian przygotowana w tym gospodarstwie na XXVI Charsznickie Dni Kapusty prezentowała się niezwykle okazale. Dzięki temu wybrane do uprawy odmiany właściwie prezentowały swój potencjał produkcyjny.

Na uwagę zasługiwała również bardzo dobra zdrowotność kapust chronionych takimi produktami jak Switch i Scorpion (przeciwko chorobom) oraz Affirm rekomendowanym do zwalczania wielu uciążliwych w tej uprawie szkodników.

Już dziś zapraszamy na pierwszą część materiału filmowego z poletek odmianowych kapust firmy Syngenta.