Jednym z partnerów drugiej edycji Przystanku PAPRYKA , wydarzenia zorganizowanego w gospodarstwie p. Andrzeja Krzywkowskiego w Potworowie 13 sierpnia, była firma NaturalCrop. Oferuje ona plantatorom kilka rozwiązań, a w uprawie papryki łączne stosowanie dwóch z nich pozwala na uzyskanie efektu synergizmu, wzmożonej korzyści polegającej na uzyskaniu wysokiej jakości plonu.

Podwójne wparcie

Temat wykorzystania dwóch produktów, których aplikacja wykazuje efekt biostymulacyjny i odżywczy, poruszył w Potworowie Sławomir Mechacki, reprezentant NaturalCrop. W rozmowach z plantatorami ekspert podkreślał, że odpowiednie odżywienie zapewnia wyższy plon ale i lepszą odporność na różne zagrożenia. Zwracał przy tym uwagę na rolę krzemu. Wzmacnianie ścian komórkowych, a dzięki temu zmniejszenie porażenia przez żerujące agrofagi, jest obecnie istotnym elementem troski o stan plantacji i uzyskiwany z niej plon.  Podobnie sprawa ma się z wydłużaniem jakości pozbiorczej owoców, dzięki której plantator może pozwolić sobie na dłuższe ich przechowywanie na przykład w przypadku wystąpienia przejściowej dekoniunktury rynkowej czy zaburzenia w sprzedaży spowodowanego innym jeszcze czynnikiem. Ważne jest także wspieranie procesu fotosyntezy. Silna i zdrowa roślina wyda lepszy plon, wyższej jakości owoc.

O jakich produktach mowa?

SmartSil WP jest produktem stanowiącym zasobne źródło krzemu oraz wapnia, pierwiastków istotnych w żywieniu papryki, pozwalających na uzyskanie powyżej wymienionych korzystnych cech roślin i plonu. Z kolei NaturalCrop SL w swoim składzie zawiera ponad 50% L-aminokwasów, a ponadto azot oraz węgiel organiczny. Kompozycja tego produktu sprawia, że działa on jako nawóz, biostymulator oraz adiuwant, który można stosować przy okazji wykonywania innych zabiegów.

Więcej na filmie

Sławomir Mechacki zgodził się wystąpić przed kamerą portalu www.warzywapolowe.pl by opowiedzieć o rozwiązanych NaturalCrop oferowanych plantatorom papryki. Jego wypowiedź zarejestrowaną podczas Przystanku PAPRYKA można obejrzeć poniżej: