Coś więcej niż kombajn – Puma 4.0 firmy AVR




Już niebawem na nadchodzących targach Agritechnica w Hanowerze odbędzie się premierowy pokaz nowego czterorzędowego kombajnu do zbioru ziemniaków. Jest to maszyna samojezdna, posiadająca wiele rozwiązań które mają na celu maksymalnie zoptymalizować produkcję i zbiór ziemniaków

Łączność internetowa wskazuje, że czujniki umieszczone w różnych lokalizacjach Pumy zbierają dane z pola i przesyłają je online do osobistej platformy użytkownika AVR Connect. Platforma może wizualizować różnorodne dane, w tym:

  • Zarządzanie podróżami: droga do i z pól, czas żniw, czasy oczekiwania – jeśli istnieją – wyraźnie wyświetlane
  • geofencing,
  • pozycja maszyny w czasie rzeczywistym
  • ustawienia i parametry na odległość
  • opcja zdalnej aktualizacji i
  • podgląd na żywo wszystkich ekranów i parametrów Puma, z rejestracją czasu. Niektóre ustawienia maszyny można również powiązać z raportami jakości podczas dostarczania ładunku ziemniaków.
  • zintegrowany pomiar plonu

Kombajn Puma 3 wyposażony w opisany system pracuje już w naszym kraju w gospodarstwie Farm Frites Poland 2

Platforma może również pomieścić inne aplikacje i łączy te dane, aby się nawzajem wzmacniały. AVR Connect to otwarta platforma, która w razie potrzeby umożliwia udostępnianie danych innym pakietom za pośrednictwem interfejsów API. W niedalekiej przyszłości możliwe będą połączenia z WatchITgrow, Akkerweb, John Deere Operations Center itp.

Dane dotyczące plonów są zbierane i wyświetlane na szczegółowej mapie, aby dać rolnikowi dogłębny wgląd w wydajność jego pola. Ponadto mapa może również identyfikować coraz bardziej produktywne strefy na polu. Następnie można ustalić podstawową przyczynę, aby rolnik mógł podjąć działania w celu optymalizacji plonów na całej powierzchni.

Rejestracja różnych danych maszynowych za pośrednictwem platformy AVR Connect, takich jak moc wyjściowa i zużycie silnika, zapewnia użytkownikowi bogactwo informacji na temat warunków pracy. Jedną z korzyści jest to, że pomaga to dealerom i rolnikom analizować maszynę, aby potencjalne problemy można było z góry zidentyfikować. Dzięki temu możliwa jest usługa dostosowana do indywidualnych potrzeb.