Uprawa papryki w tunelu igołomskim


Wiosna, a wraz z nią trwają przygotowania do uprawy warzyw, realizowane są pierwsze siewy i sadzenie rozsad. Niskie temperatury utrudniają jednak początkowy wzrost roślin w polu jak też uprawach pod nieogrzewanymi osłonami. Tym samym panują warunki korzystne do wystąpienia niektórych patogenów.

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym w tym roku, komunikatem o zagrożeniach w ochronie upraw warzywniczych. Komunikaty będą publikowane na naszej nowej stronie internetowej www.agro.bayer.com.pl oraz w serwisie Vademecum pod linkiem: vademecum.cropscience.bayer.com.pl/komunikaty-warzywnicze

Od tygodnia w całej Polsce panują niesprzyjające warunki pogodowe dla wzrostu warzyw wysadzonych pod nieogrzewane osłony. Znaczne spadki temperatur i lokalne przymrozki w nocy powodują zahamowanie wzrostu. Rośliny w stresie spowodowanym dużymi wahaniami temperatur między dniem a nocą oraz wysadzone w zimne podłoże stają się bardziej podatne na choroby zgorzelowe. W takich warunkach rośliny w szczególności narażone są na zgniliznę powodowaną przez Phytophthora spp. Do ochrony przed patogenami glebowymi polecamy preparat Previcur Energy 840 SL.

Czytaj więcej

stopka bayer grunt to bezpieczeństwo