Macfrut 2018 – co czwarty wystawca spoza ItaliiMacfrut 2018 odbędzie się w dniach od 9 do 11 maja w Rimini Expo Center. Targi zorganizowane zostaną na ponad 55 000 metrów kwadratowych powierzchni (+ 10% w porównaniu do 2017 r.). Weźmie w nich udział 1100 wystawców, z czego 25% pochodzi z zagranicy, 1500 zaproszonych osób. Magnesem będzie ponad 50 wydarzeń w ramach imprezy. Partnerami targów są Kolumbia i Wenecja Euganejska.

Macfrut 2018 – ważne wydarzenie w branży

Zbliża się Macfrut 2018, który odbędzie się w dniach 9-11 maja w Rimini Expo Center. W tym trzydniowym wydarzeniu wezmą udział kluczowi gracze w sektorze owoców i warzyw. To jedna z wiodących branż we Włoszech. Ponieważ eksport nadal rośnie, rosną też targi Macfrut: w tej edycji wykorzystane zostanie ponad 55 000 metrów kwadratowych powierzchni. To wzrost o 10% w porównaniu do 2017. Wystawcy wypełnią 8 hal, będzie ich nico ponad 1100, z czego 25% pochodzić będzie z zagranicy. To 40% wzrost w ciągu czterech lat. Przybędzie także 1500 kupców zaproszonych z całego świata. Macfrut 2018 adresuje wiele segmentów ogrodnictwa. Prezentować swe produkty będą podmioty oferujące  nasiona czy szkółki roślinne. Będzie można przekonać się o nowościach w takich obszarach rynku jak  technologia terenowa, wyposażenie techniczne, produkcja, handel i sprzedaż detaliczna, ekologia, maszyny i rozwiązania pozbiorcze, opakowania i materiały opakowaniowe, świeży rynek, logistyka czy usługi dla ogrodnictwa.

Międzynarodowy charakter Macfrut 2018

Dziś eksport odgrywa ważną rolę dla przyszłości sektora owoców i warzyw. Dlatego ważne jest, aby targi branżowe takie jak Macfrut, zyskały międzynarodowy charakter. Aby to osiągnąć, promowano je na czterech kontynentach. W tym celu utworzono rekordową liczbę 20 międzynarodowych misji, które przyciągnęły dużą liczbę wystawców i uczestników. To wszystko wpisuje się w scenariusz wzrostu liczby zaproszonych międzynarodowych kupców. Tu także spodziewany jest rekord. Wedle przewidywań takich podmiotów w Rimini pojawi się ok 1500. Zaledwie 4 lata temu było to 250. Wystawcy mogą nawiązywać z nimi kontakty za pośrednictwem platformy multimedialnej B2B. Ponadto obecne będą wiodące w Europie duże grupy detaliczne, a także 30 największych międzynarodowych nabywców z branży spożywczej zaproszonych we współpracy z CIBUS – Międzynarodową Wystawą Żywności. Oczekuje się ponadto na przyjazd dużej liczby kupców i producentów z Europy Wschodniej oraz z Iranu. Reprezentowane będą także państwa Zatoki Perskiej (ZEA, Bahrajn i Katar), Indie i Azja Południowo-Wschodnia (Malezja i Singapur).

Technologie uprawowe na Macfrut 2018

Sektor owoców i warzyw zawsze był jednym z najbardziej innowacyjnych sektorów w branży rolno-spożywczej. Targi Macfrut 2018 są zaś idealną platformą do prezentacji nowych projektów. Podczas tego trzydniowego wydarzenia zaprezentowanych zostanie wiele innowacji. Będą one dotyczyć wszystkich sektorów łańcucha dostaw, od genetyki stosowanej przez firmy nasienne do technologii przed i po zbiorach. Włochy zawsze były jednym ze światowych liderów w dziedzinie technologii mechanicznych dla producentów owoców i warzyw. Z tej okazji 15 000 metrów kwadratowych zostanie przeznaczonych na obszar „przed zbiorami”, tj. Macfrut Field Solution, ze wszystkimi głównymi nowościami w tym sektorze.

Innowacje w nawadnianiu i łańcuchu dostaw

Na targach wytyczony zostanie także obszar AcquaCampus. To pole pokazowe o powierzchni 500 metrów kwadratowych, na którym zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najnowocześniejsze systemy nawadniające prezentowane przez wiodące na świecie firmy z tego obszaru. W celu promowania innowacji w produkcji i  łańcuchu dostaw owoców i warzyw, po raz kolejny odbędzie się ceremonia Macfrut Innovation Award Award we współpracy z włoskim czasopismem „Informatore Agrario”. Panel ekspertów przyzna nagrody głównym innowacjom technicznym. Najważniejszymi kryteriami będzie zrównoważenie środowiskowe i ekonomiczne oraz poprawa jakości produktów.

Konferencje i spotkania branżowe

Macfrut 2018 to także targi pełne interesujących treści. Organizatorzy zaplanowali ponad 50 wydarzeń, w tym konferencje, spotkania biznesowe i zjazdy organizowane przez samych wystawców. Niektóre z zaplanowanych wydarzeń obejmują m.in. międzynarodową konferencję nt. europejskich prognoz rozwoju rynku brzoskwiń i nektarynek. Podjęte zostaną także zagadnienia  związane z wyzwaniami rynków hurtowych.

Źródło: International press office of Macfrut