Firmy nasienne Hazera i Clause z grupy Limagrain organizują kolejną edycję Międzynarodowych Dni Otwartych w dniach 27 – 29 września na 2-hektarowym polu, w nowej lokalizacji, w miejscowości Warmenhuizen w Holandii. Od wtorku do czwartku w godzinach 9.00-17.00 będzie można zapoznać się z najnowszymi odmianami, trendami w hodowli oraz innymi nowinkami na poletkach pokazowych. Ten polowy katalog odmian każdego roku ogląda od 800 do 1000 osób związanych z branżą warzywniczą.

Kolejny raz gospodarzem spotkania będzie firma Hazera. Zwiedzający będą mieli okazję porozmawiać z doradcami z firmy Hazera oraz w tym roku także Clause. Wśród prezentowanych gatunków nie zabraknie kapusty: białej, czerwonej, włoskiej, stożkowej i brukselskiej, kalafiora, brokułu, cebul (bardzo długiego i długiego dnia), marchwi, buraków ćwikłowych, różnorakich sałat, cukinii, pora, rzodkiewki, dyni, selera korzeniowego, rzepy, roszponki, rukoli i endywii. Nowością będzie kolekcja Clause Home Garden (Przydomowy Ogródek Clause) obejmująca odmiany fasoli, sałaty i dyni przeznaczone do uprawy hobbystycznej. W pawilonie zaprezentowane zostaną m. in. pomidory, ogórki oraz arbuzy. Chętni będą mogli uczestniczyć w wycieczkach do wiodących firm produkcyjnych. Podczas Dni Otwartych serwowane będą smaczne dania i przekąski przygotowane z warzyw prezentowanych na poletkach.

Firma Hazera przedstawi ciekawe nowości kapustne, jak na przykład wysokoplonujące odmiany brukselki dla przemysłu, kapusty do długiego przechowywania dla rejonów o klimacie kontynentalnym czy brokuły świetnie sprawdzające się w warunkach wysokich temperatur. Zaprezentowana zostanie także gama cebul o wysokim potencjale plonotwórczym i przechowalniczym. Warto będzie zwrócić uwagę na nowe bardzo wczesne odmiany do długiego przechowywania w typie długiego i bardzo długiego dnia, jak również na nowe wczesne odmiany dymki. Do obejrzenia będzie także kolekcja warzyw liściastych, w tym najnowszych propozycji sałat hodowli Vilmorin.

Firma Clause z dumą zaprezentuje nowe odmiany kalafiora i brokułu (w tym nowość o nazwie Calebrini©). Ponadto przedstawi inne nowości jak marchew do długiego przechowywania z odpornością na Alternaria, która z pewnością zainteresuje nie tylko producentów żywności ekologicznej. Z nowości Clause pokaże także odmiany kukurydzy do uprawy w Europie Północnej, odmiany cukinii odporne na wirusy i roszponkę do upraw gruntowych i pod osłonami. Całości dopełni kolekcja dekoracyjnych i jadalnych dyń.

Szczegółowych informacji na temat prezentowanych produktów udzielają Marion Vissers z firmy Hazera (tel. +31 (0)6 – 21 58 70 80) i Arjen Biesheuvel z firmy Clause (tel. +31 (0)6 – 53 84 91 16). Natomiast ogólne informacje na temat spotkania uzyskać można od Lando van Doorn (tel. +31 (0)6 – 34 65 85 20). Zachęcamy do kontaktu, a zainteresowanym chętnie wyślemy przewodnik po poletkach ze szczegółowymi opisami odmian.

Kiedy:             od wtorku 27 września do czwartku 29 września 2016, w godz. 9-17
Gdzie:             Kanaalweg 14, 1749 CE Warmenhuizen, Holandia
Namiary GPS: 52°42’33.7 North, 4°43’29.9 East
Zapraszamy na
www.hazera.com lub na nasze konto na Facebooku: www.facebook.com/hazeracorp         lub www.facebook.com/HazeraNederlandBelgie .