Odmiany wytrzymałe na trudne warunki uprawy, stabilne we wzroście i plonowaniu i zapewniające wysoką jakość finalnego produktu to wyznacznik opłacalnej produkcji wielu gatunków warzyw. W przypadku brokułów warto postawić na trzy niezawodne odmiany Besty F1, Batory F1 i Monrello F1. Odmiany które nie zawodzą nawet w najtrudniejszych warunkach uprawy!.

Reklama

Besty F1 to nowy wyznacznik brokułu na potrzeby świeżego rynku. Krótki okres wegetacji (65-70 dni), powtarzalność w plonowaniu, jednolity i wyrównany pączek, grzybkowaty kształt róży w atrakcyjnym kolorze to tylko niektóre atuty tej odmiany. Zaletą tej odmiany jest wysoki plon handlowy i najwyższy w tym segmencie udział roślin zebranych z powierzchni uprawy. Odmianę tę charakteryzuje również wysoki shelf life i trwałość pozbiorcza, za co Besty F1 ceniony jest przez firmy handlowe. Do uprawy tej odmiany powinien zachęcać niezwykle silny system korzeniowy, dzięki któremu rośliny radzą sobie dobrze na lekkich glebach i w trudnych warunkach uprawy. Możliwe jest też ograniczenie nawożenia azotowego przy uprawie tej odmiany.

Besty wychodzi w każdych warunkach

Batory F1 to nowy wyznacznik najwyższego plonu i jakości różyczki. Odmian przydatna zarówno przy uprawie na świeży rynek jak i dla przemysłu, co stawia ją na najwyższym podium wśród odmian brokułów. Zdrowa, twarda i zbita róża to atrakcyjny efekt uprawy zarówno przy wiosennym terminie uprawy jak też przy zbiorze jesiennym. Regularny drobny paczek, ładny kształt pojedynczej różyczki oraz łatwość w jej przygotowaniu, a także najwyższy ciężar różyczek w jednostce objętościowej to cechy potwierdzone przez producentów na przestrzeni ostatnich lat.

Brokuł Batory – idealny do uprawy na świeży rynek i do różyczkowania

Batory F1 to obecnie najlepsza odmiana na rynku, zapewniają wysokie zbiory i doskonałą jakość różyczki.

Monrello F1 to z kolei doskonała odmiana na zakończenie sezonu, oferująca wysoki plon handlowy. Atuty tej odmiany to wysoka zdrowotność roślin, grzybkowaty kształt róży, wysoka masa różyczek jesienią – spełniają oczekiwania zarówno producentów jak i zakładów przetwórczych. Monrello F1 stanowi doskonałe uzupełnieni dla odmiany Batory, pozwala przedłużyć kampanię zbioru utrzymując wysoki standard różyczki dostarczanej do zakładów przetwórczych aż do późnej jesieni. Drobny i wyrównany paczek, brak tendencji do rozluźniania się oraz wysoki uzysk różyczki zapewniają opłacalną produkcję brokułów. Warto zatem postawić na Monrello F1.

Monrello idealny na jesień

Więcej informacji o uprawie brokułów na kapustnebeztajemnic.pl/