Nowoczesne maszyny dla warzyw w Berlinie


Uczestnicząc w targach Fruit Logistica, można zapoznać się z trendami dotyczącymi przygotowania produktów do sprzedaży. Wśród firm oferujących maszyny do pakowania warzyw sporo było rozwiązań, pozwalających przygotować warzywa w biodegradowalnych opakowaniach. Te jak informowali przedstawiciele np. firmy Giro, często są one nawet 4 razy droższe niż opakowania konwencjonalne i trudno przewidzieć, jak odbiorcy przyjmą tego typu rozwiązania. Są jednak rynki, gdzie takie opakowania szybko mogą stać się standardem w przygotowaniu warzyw do sprzedaży, a czasami już są tym standardem.

Oczywiście w ślad za opakowaniami z biodegradowalnych materiałów wprowadzane są maszyny pozwalające przygotować w nich owoce do sprzedaży. Ważną częścią targowej oferty są również rozwiązania pozwalające na przygotowania różnego rodzaju warzyw wstępnie przygotowanych do spożycia. 

Wśród wystawców przybywa również maszyn i rozwiązań usprawniających prace na plantacjach warzyw. Dotyczy to zarówno różnego rodzaju pielników jak też opryskiwaczy czy też maszyn usprawniających zbiór. 

Ważną częścią targów stają się równego rodzaju rozwiązania prezentowane w ramach FRUIT LOGISTICA Start-up Day. W tym roku w ramach targów zaprezentowano dwadzieścia najbardziej innowacyjnych start-upów na świecie (więcej o zaprezentowanych rozwiązaniach przeczytacie w kolejnym wpisie).