Onion Today – aplikacja do handlu cebulą i więcej
Holendrzy nie tylko do perfekcji opanowali uprawę cebuli. Są także profesjonalistami w jej sprzedaży. Teraz zyskali kolejne narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie im obracać towarem – Onion Today. To aplikacja mobilna łącząca producentów, przetwórców i innych jeszcze uczestników cebulowego rynku.

Aplikacja gwałtownie zyskuje popularność

Aplikacja zadebiutowała podczas holenderskiego Landelijke Uiendag – Narodowego Dnia Cebuli. Święto to odbywa się w sierpniu. Od tego czasu na platformie zarejestrowało się 183 firm i gospodarstw. Dzięki korzystaniu z aplikacji producenci widzą, które podmioty aktynie poszukują surowca, zaś przetwórcy bez trudu mogą dotrzeć do firm i ogrodników oferujących cebulę. Ta funkcjonalność już zaowocowała nawiązaniem wielu kontaktów biznesowych. Korzystanie z Onion Today nie zawsze musi jednak wprost oznaczać dokonywanie transakcji. Obecność na platformie pozwala na lepsze rozpoznanie branży, rządzących nią praw i codzienne monitorowanie rynku oraz nastrojów na nim panujących.

Onion Today dla sprzedających i nabywców

Z aplikacji może korzystać każdy podmiot aktywny na cebulowym rynku. Plantatorzy mogą tam zamieszczać informacje o tym ile mają towaru do sprzedaży, jaka to cebula i gdzie jest zlokalizowana. Kupujący mają lepszy przegląd podaży, a po udostępnieniu lokalizacji smartfonu na szczycie listy wyświetlają się im oferty najbliższe geograficznie. O stanie rynku, wolumenach transakcji i uzyskiwanych cenach można dowiedzieć się z dostępnych na platformie raportów. Onion Today to także wygodne narzędzie komunikacji. Pozawala uczestnikom na wysyłanie do siebie wiadomości, a także na wysyłanie komunikatów zbiorczych do wszystkich subskrybentów w promieniu 400km. W przyszłości dodana zostanie także funkcjonalność, dzięki której plantator będzie mógł określić okres w którym chce zaoferować swoją cebulę.

Koszty Onion Today

Przez pierwszy miesiąc korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Po próbnym okresie dostępne są trzy pakiety. Podstawowy abonament kosztuje 6 euro miesięcznie (72 euro rocznie), średni pakiet App+ to wydatek dwukrotnie wyższy. Za pełny pakiet App pro zapłacić trzeba 62,5 euro miesięcznie. Daje to łącznie kwotę 750 euro rocznie, lecz obecnie możliwe jest uzyskanie 250 euro zniżki. Z podstawowego abonamentu korzystać może 1 użytkownik, z App+ 3 użytkowników, a z Onion Today App pro 10 użytkowników.

Holendrom gratulujemy świetnego pomysłu i czekamy aż w Polsce pojawi się rozwiązanie, które cebulowy rynek uczyni środowiskiem bardziej przejrzystym, bardziej przyjaznym.

Źródła: oniontoday.com, freshplaza.com