Opakowania, które zwiększają sprzedaż warzyw, cz. 1

Gotowe zestawy warzywne do przygotowywania różnych potrwa

Jeszcze przed lockdown-em spowodowanym pojawieniem się koronawirusa wiele mówiło się o wpływie warzyw na zdrowie konsumentów, o ich roli w układaniu zdrowej diety staowiącej element współczesnego, modnego stylu życia. W trend ten włączyły się angielskie sklepy detaliczne, które z myślą o wygodzie i oszczędzaniu czasu swych klientów przygotowywały dla nich zestawy warzywne. Były one oferowane jako pojedynczy produkt, choć składały się z większej liczby różnych składników warzywnych o kompozycji umożliwiających szybkie lub eksperymentalne przygotowywanie potraw. Być może doświadczenia Wyspiarzy w takiej formie sprzedaży warzyw mogą posłużyć za inspirację dla polskich warzywników czy sprzedawców detalicznych.

W trosce o zdrowie konsumentów i środowisko naturalne

W zależności od preferencji i potrzeb, kupując „pudełko warzywne”, konsument może również wspierać rolnictwo ekologiczne poprzez rezygnację z pakowania produktów w jednorazowe tworzywa sztuczne. Wiele zestawów, które dziennikarze Independent sprawdzili i umieścili w swym zestawieniu, oferuje kompozycje warzyw aktualnie dostępnych, pochodzących z lokalnych rynków. Dzięki temu klienci sklepów jedzą to, co jest aktualnie zbierane na pobliskich polach i plantacjach. Takie podejście skraca i upraszcza logistykę łańcuchów dostaw warzyw, co zapewnia im świeżość i dobrą jakość a także ogranicza negatywny wpływ handlu żywnością na środowisko naturalne. Przygotowany uprzednio zestaw warzywny to doskonały sposób na odkrywanie nowych przepisów i zdobywanie przygód dzięki odmianom, których być może konsument nie  umieściłby w swym koszyku osobiście wykonywanych zakupów w sklepie.

Zestawy warzywne szczególnie warte uwagi

  • Eversfield organic no potatoes veg box

To jeden z wielu doskonałych przykładów ekologicznych zestawów warzywnych. Eversfield oferuje swym klientom różne pudełka warzywne, ale na szczególnie wyróżnienie zasługuje wstępnie przygotowana kompozycja nie obejmująca ziemniaków. Dziś dla wielu czynnikiem krytycznym jest czas, a ten zestaw został pomyślany tak, by jego zawartość pozwoliła na szybkie przygotowanie potraw. Pudełko wypełnione jest jarmużem, cukinią, czerwoną papryką i grzybami, a także dużą ilością marchwi i białej cebuli. Eversfield uważa, że ​​zestaw powinien wystarczyć dla 3-5 osób przez tydzień. Cena jednostkowa zestawu w angielskim supermarkecie według uśrednionego kursu wymiany walut w dniu 08.04.2020 to ok. 87,50 zł (£17,95)

  • Abel & Cole cook’s ingredient box

Dla zapalonego kucharza pudełko warzywne ze składnikami do przyrządzania potraw z Abel & Cole będzie prawdziwą atrakcją tygodnia. Zestaw umożliwia kulinarne eksperymenty w oparciu o papryczki padron czy szpinak morski. Zawiera także przydatne zioła i przyprawy, takie jak świeże liście mięty i laskę imbiru, które naprawdę wyróżniają to pudełko. Na stronie internetowej firmy znajduje się również wiele przepisów, które pomogą zainspirować konsumentów do przygotowywania potraw w oparciu o rzadziej stosowane składniki. Zawartość zestawu Abel & Cole jest całkowicie ekologiczna lub pochodząca wprost ze środowiska naturalnego. Dodatkowo firma ta wprowadziła niedawno tzw. „letnie pudełko”. Znalazło się w nim miejsce na warzywa jest idealne na cieplejsze dni, takie jak bób, mini awokado, młode ziemniaki i liście sałaty, a nie cięższe warzywa korzeniowe. Cena każdego z zestawów to ok. 92,60 zł (£19 ).

  • Riverford Zero Packaging

Riverford od dawna promuje rolnictwo ekologiczne dzięki pudełkom zawierającym takie warzywa, które są dostępne sezonowo. Przedstawiciele firmy utrzymują, że mniejszy wybór oznacza bardziej zrównoważony rozwój dla sektora warzywniczego i całej gospodarki. Riverford ma również politykę zerowego transportu lotniczego zgodnie z którą wszystkie owoce i warzywa są dostarczane do konsumentów z minimalnym śladem węglowym. W okresie letnim zestaw składa się z bobu, karczochów kulistych i młodych ziemniaków z Wielkiej Brytanii z czerwoną papryką z Hiszpanii. Dołączane są także porady dotyczące gotowania dostępne online. Klienci firmy mogą na jej stronie  zapoznać się dodatkowo z biuletynem Guya Riverforda, w którym założyciel marki co tydzień podejmuje tematykę wyzwań i problemów z jakimi zmagają się plantatorzy zaopatrujący sklep. Zestaw warzywny w nim kosztuje ok. 74,80 zł ( £15,35).

W kolejnych częściach artykułu będziemy kontynuowali przegląd zestawów warzywnych w które zaopatrzyć mogą się angielscy konsumenci.