„Posiłek dla lekarza” z firmy AmplusRozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19 zostało uznane przez Światową Organizacje Zdrowia za globalną pandemię. W miarę rozwoju sytuacji międzynarodowej wszystkie organizacje stoją przed krytycznymi wyzwaniami, na które muszą szybko reagować. Poza wewnętrznymi działaniami reorganizacyjnymi mającymi na celu eliminację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa do minimum, w tym przede wszystkim zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa swoich pracowników Amplus sp. z o.o., kierując się ideami społecznej odpowiedzialności biznesu i solidarności społecznej włączyła się w pomoc w walce ze skutkami pandemii.

Posiłek dla lekarza

Jedną z takich akcji jest „Posiłek dla lekarza” (#posiłekdlalekarza). Akcja ma na celu wsparcie pracowników służby zdrowia. Restauracje i inne punkty gastronomiczne spontanicznie zaproponowały, że w ramach wsparcia będą nieodpłatnie dostarczać posiłki personelowi medycznemu. To wspaniała i szlachetna inicjatywa, w której nie mogło zabraknąć spółki Amplus. Przedstawiciele firmy w porozumieniu z administracją placówek odwiedzili dotychczas Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Miejski Im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i Szpital w Proszowicach. Są to trzy główne centra walki z koronawirusem w Małopolsce, gdzie firma ma swoją siedzibę. Przekazane paczki zawierały świeże owoce i warzywa, które obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Przekazano w ten sposób nie tylko smaczne, ale przede wszystkim sprawdzone i bezpieczne produkty najwyższej jakości, w tym m.in.:  jabłka, cytryny, mandarynki, kiwi, winogrono, czosnek czy ananas.

W każdym z tych miejsc reakcja na okazaną pomoc i wsparcie była wielce optymistyczna, wręcz euforyczna. Co tylko utwierdza w przekonaniu o słuszności i potrzebie tego typu społecznych działań. Spółka w planach ma już kolejne, zaplanowane na najbliższy czas lokalne inicjatywy, o czym będzie informować na bieżąco w swoich kanałach społecznościowych.

„To nasze pierwsze, ale na pewno nie ostatnie słowo w walce z wirusem. W nawiązaniu do oficjalnej informacji na głównym serwisie polskiego Rządu www.gov.pl „(…) wszystkie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne – Polacy bez przeszkód kupią jedzenie, lekarstwa i środki czystości.” zwracamy szczególną uwagę na nasz obowiązek względem obywateli. Nikt nie zwalnia nas z codziennej pracy, ponieważ tylko zabezpieczenie ciągłości pracy spółki zapewni gwarancję dostaw świeżych produktów do sklepów spożywczych, na które czekają polskie rodziny.” – komentuje Prezes Zarządu Amplus sp. z o.o., Bartłomiej Skrzydlewski.

Amplus to wiodący producent i dystrybutor świeżych owoców i warzyw

Spółka od ponad 27 lat zajmuje czołową pozycję wśród europejskich producentów oraz dostawców świeżych owoców i warzyw. Istotą jej działalności jest ich produkcja, dystrybucja oraz przetwórstwo. Amplus jest w tym zakresie wiodącym podmiotem, docenianym przez partnerów handlowych na całym świecie. Jako firma rodzinna o międzynarodowym zasięgu dostarcza do największych sieci produkty najwyższej jakości, bezpieczne, smaczne i zdrowe. Amplus dziś, to ponad 2 000 producentów z całego świata (w znakomitej większości z Polski!) oraz około 250 dostaw każdego tygodnia.