Ważne aspekty przy wyborze stanowiska pod uprawę cebuli, płodozmian, zabiegi agrotechniczny, następcze działanie herbicydów oraz aspekty poprawy żyzności gleby. W webinarium zorganizowanym przez portal warzywapolowe.pl wezmą udział Piotr Borczyński – główny specjalista d.s. warzywnictwa KPODR Minikowo Oddział Zarzeczewo i Władysław Tokarczyk ekspert Onion Leader z Syngenta Polska.

Już 8 stycznia o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich plantatorów cebuli na webinarium poświęcone uprawie cebuli. W programie przygotowanie stanowiska i zabiegi agrotechniczne związane z dobrym przygotowaniem pola pod uprawę cebuli. Temat niezwykle ważny gdy weźmie się pod uwagę, że ten właśnie element agrotechniczny decyduje w dużym stopniu o powodzeniu uprawy. Ważne bowiem jest nie tylko dobra uprawa gleby, ale cały szereg działań wykonanych przed uprawą. Zaliczają się do nich płodozmian, rodzaj uprawy poprzedzającej i stosowane w niej herbicydy, pH gleby. Ważna jest też zasobność gleby w podstawowe składniki mineralne. To tylko niektóre wątki, które będą poruszone podczas naszego spotkania z ekspertami.

Jak nas oglądać

Wejdź na nasz profil FB https://www.facebook.com/warzywapolowe gdzie w piątek o godzinie 19.00 rozpocznie się na żywo transmisja Webinarium. Będzie ono również dostępne na naszym kanale You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCKJ0JwFXpqr08XxQ3NlZclw

W webinarium można uczestniczyć w aktywny sposób. Zapraszamy do komentowania, zadawania pytań. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania do naszych ekspertów.