Robot siejąco-pielący do warzyw i ziół
Niezwykle interesującą maszyną, która już od kilku sezonów pracuje w krajach Zachodniej Europy, a w tym sezonie przeszła pozytywne testy na plantacjach warzyw i ziół w Polsce była automatyczna maszyna siejąco-pieląca zaprezentowana przez firmę Farmsystems na targach Agro-Show 2022 w Bednarach k. Poznania.

FarmDroid FD20 bo tak nazywa się prezentowana maszyna to urządzenie automatyczne i autonomiczne wykorzystujące precyzyjną technologię pozycjonowania GPS zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Urządzenie to może wysiewać nasiona oraz dbać o późniejsze odchwaszczanie uprawy bez konieczności ciągłego monitorowania.

Odległość między rzędami, odległość roślin, głębokość siewu, prędkość i tolerancje można dostosować do różnych upraw, różnych rodzajów gleby i indywidualnych życzeń rolnika. FarmDroid FD20 w razie potrzeby automatycznie zatrzymuje się i powiadamia rolnika, jeśli coś odbiega od ustawień.

Farmdroid; FD20- zdalny siewnik i pielnik, zasilany energią z paneli fotowoltaicznych, z firmy Farmsystems

FD20 został opracowany z myślą o obsłudze różnych upraw, dzięki czemu można używać tej samej maszyny do buraków cukrowych czy cebuli. Urządzenia to sprawdziło się również przy wysiewie i pieleniu takich roślin jak: burak cukrowy, cebula, szpinak, jarmuż, kilku gatunków kwiatów, rzepaku i licznych gatunków ziół.

Więcej o tym do czego będzie można wykorzystać jeszcze to urządzenie oraz w jaki sposób procuje i ile kosztuje dowiecie się z materiału filmowego:

Zapraszamy do kontaktu z firmą:

doradca: Andrzej Kobus;

kom. 572 243 848

Farmsystems

ul. Nawojowska 5b

31-346 Kraków; www.farmsystems.pl