TOP 5 kalafiorów dla przemysłu od HM.CLAUSE – FILMUprawa kalafiorów przeznaczonych do różyczkowania jest w Polsce bardzo popularna. W kraju funkcjonują duże zakłady przetwórcze, które zagospodarowują plony. Jednak by produkcja mogła się opłacać potrzebne są odmiany o konkretnych cechach. Kalafiory do różyczkowania od wielu lat oferuje rodzimym plantatorom firma HM.CLAUSE.  

Artykuł reklamowy

Kalafiory do różyczkowania

Firma HM.CLAUSE nie ustaje w poszukiwaniu jak najlepszych odmian kalafiorów. Hodowcy odmian starają się wybrać te najlepiej dopasowane do warunków klimatycznych w poszczególnych regionach Europy i świata. Odwiedzają także Polskę, by poznać uwarunkowania produkcyjne i dopasować do nich jak najlepsze odmiany. Jak wiadomo, kalafiory uprawiane są na całym świecie. Naszą rolą, jako firmy nasiennej, jest znalezienie odmian najlepiej dopasowanych do warunków uprawy panujących w tych krajach. I właśnie to robimy obecnie w Polsce. Chcemy znaleźć najlepszy produkt na polskie warunki – mówi Axelle Stahl, Menadżer produktu HM.CLAUSE. Z kolei Anais Trameleuc, hodowca kalafiorów HM.CLAUSE przypomina o odmianie Aviso. Odmiana ta jest sprzedawana przez HM.CLAUSE od 20 lat. To bardzo ważna kreacja dla firmy. To bardzo plastyczna odmiana. Róża jest śnieżnobiała, dobrze okryta. Odmiana odporna o dobrej zdrowotności – mówi Anais Trameleuc.

Kalafiory do różyczkowania – TOP 5 od HM.CLAUSE

Dobrym miejscem do rozmów o produkcji różyczki jest plantacja. Na niej Hubert Tabor z HM Clause opowiadał o tym co charakteryzuje kalafiory do różyczkowania. Zdecydował się na dokonanie przeglądu 5 odmian. Pierwszą z nich jest Flirt F1. Cechuje ją 75-80 dniowy okres wegetacji. Dobrze udaje się w zagęszczeniu 25-30  tys szt./ha. To najwcześniejsza z przemysłowych odmian, która może być pozyskiwana w drugiej połowie lipca i w sierpniu. Podobny okres wegetacji posiada odmiana Ardent F1. Najlepszy plon wydaje jednak nieco później, bo w końcu sierpnia i w pierwszej połowie września. Zaletą tej odmiany jest wysoka tolerancja na stresowe warunki uprawy. Sabort F1 w warunkach jesiennych rośnie nieco dłużej niż wymienione poprzednio odmiany, średnio 80 dni. Liście spiralnie okrywają róże, co sprawia że są one śnieżnobiałe. Odmiana Raft F1 ze względu na przystosowanie do uprawy w różnych warunkach cieszy się uznaniem plantatorów w całej Polsce. Dla optymalnych wyników kalafiory tejże kreacji powinny być zbierane w drugiej połowie września. To sprawia, że najlepszy czas na sadzenie przypada w końcówce czerwca. Naruto F1 posiada najdłuższy, bo 110 dniowy okres wegetacji. Inną cechą charakterystyczną tej odmiany jest wytwarzanie niezwykle okazałych liści. Sprawiają one, że niezwykle twarde róże posiadają też nieskazitelnie biały kolor.

Niezawodne omiany kalafiorów dla przemsyłu poleca Hubert Tabor, Przedstawiciel Regionalny HM.CLAUSE