Targi Sadownictwa i Warzywnictwa będą kontynuowane w tej samej lokalizacji – Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Kolejna, siódma już edycja odbędzie się w dniach 11-12 stycznia (środa, czwartek) 2017 roku.


tsw_2017TSW łączy wystawę produktów dla profesjonalnego ogrodnictwa z konferencjami branżowymi, w ramach, których wygłoszonych zostanie blisko 60 wykładów przez polskich i zagranicznych naukowców oraz praktyków. Konferencja sadownicza, truskawkowa, o warzywach polowych oraz uprawach pod osłonami poruszają tematy związane z prowadzeniem i ochroną uprawa, doborem odmian i nowymi technologami wpływającymi na wydajność produkcji. Natomiast Sadownicze Forum Ekonomiczne to panel dyskusyjnym podczas, którego omawiane są zagadnienia promocji polskich owoców oraz możliwości ich sprzedaży na nowych rynkach.
Obecnie do udziału w TSW 2017 zgłosiło się ponad 120 firmy, w planach jest ich ponad 210. Wśród wystawców TSW obecne są polskie jak i zagraniczne firmy. Na targach prezentowane będą maszyny do uprawy i zbioru jak i nawozy, środki ochrony, szkółki, nasiona, opakowania, chłodnie i wiele innego sprzętu i akcesoriów niezbędnych w produkcji sadowniczej i warzywniczej.
W tym roku do grona patronów TSW dołączyła doskonale znana wszystkim producentom warzywa firma Rijk Zwaan.
TSW po raz piąty zostało objęte patronatem honorowym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród patronów branżowych jest Związane Sadowników RP, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami oraz po raz pierwszy Unia Owocowa i Stowarzyszenie Polskich Szkółkarzy.
Więcej informacji o Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW na stronie: www.tsw.com.pl. Bliżej terminu kolejnej edycji na stronie pojawi się lista wystawców oraz tematy konferencji.