TSW 2021 – przygotowania do kolejnej edycji
Od kilku już miesięcy trwają przygotowania do przyszłorocznej edycji targów TSW 2021. O to na jakim są etapie pytamy Jacka Kłudkę, prezesa Oficyny Wydawniczej Oikos, organizatora tego najważniejszego dla branży ogrodniczej wydarzenia.

Targi TSW to już szeroko znane wydarzenie w branży ogrodniczej. Co jest ich siłą?

Jacek Kłudka, TSW
Jacek Kłudka

Jacek Kłudka: Tym, co sprawia, że Targi TSW mają ugruntowaną pozycję, jest wszechstronność wydarzenia. TSW to nie tylko atrakcyjne stoiska wystawców z różnorodnymi ofertami, lecz także tematyczne konferencje, podczas których wygłoszonych zostaje ponad 60 wykładów. To miejsce spotkań zarówno zawodowych, biznesowych, jak i towarzyskich. Staramy się, żeby organizacyjnie targi stały na jak najwyższym poziomie, a uczestnicy tego wydarzenia postrzegali je jako pożyteczne i wartościowe. Myślę, że dlatego tak tłumnie odwiedzają nas ogrodnicy z kraju i zagranicy.

Dlaczego warto zarejestrować się na Targi TSW i wziąć w nich udział?

JK: TSW to obecnie największe w kraju wydarzenie dla branży ogrodniczej, które w poprzedniej edycji odwiedziło ponad 16 tys. osób. Większość z nich zgłasza się na targi w godzinie ich otwarcia, czyli o 9:00, wówczas dużym wyzwaniem jest rejestracja kilku tysięcy osób w krótkim czasie, którego – co jest zrozumiałe – nikt nie chce marnować na czekanie w kolejkach. Wejście na targi jest bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja. Dlatego rekomendujemy prostą i szybką drogę rejestracji przez naszą stronę internetową www.tsw.pl. Odwiedzający otrzyma bilet (potwierdzenie rejestracji) z indywidualnym kodem kreskowym. Można go wydrukować lub wyświetlić np. na smartfonie przy wejściu i w ten sposób ominąć kolejkę. Zachęcamy do korzystania z tego właśnie sposobu, który jest szybki i sprawny. Mamy nadzieję, że do 13 stycznia 2021 roku nie będzie już obostrzeń epidemicznych, ale przy okazji rejestracji na targi zostanie spełniony obowiązek identyfikacji do celów epidemiologicznych osób uczestniczących w imprezach masowych.

Jak przebiegają przygotowania do targów?

JK: Przygotowania do TSW idą zgodnie ze sprawdzonym od lat planem. Od maja trwa sprzedaż powierzchni wystawienniczej, od września będziemy koncentrować się na zapraszaniu gości i informowaniu o wydarzeniach targowych zarówno tych organizowanych przez nas, jak i wystawców. Do początku lipca swój udział w targach zgłosiło ponad 140 wystawców. Jesteśmy mile zaskoczeni taką liczbą, dlatego w tym miejscu dziękuje wystawcom za zaufanie, jakim nas obdarzyli w tym trudnym czasie. Widać również, że wszyscy jesteśmy już zmęczeni izolacją i czekamy z utęsknieniem na możliwość bezpośrednich kontaktów. Już teraz jesteśmy przygotowani na sprostanie ewentualnym przepisom epidemiologicznym, jeśli takie będą obowiązywały.

Czy targi będą bezpieczne?

JK: To nasz priorytet. Skupiamy się przede wszystkim na tym, by targi były bezpieczną formą spotkań. Do czasu pandemii szczególną wagę przywiązywaliśmy do bezpieczeństwa przeciwpożarowego, bo to było jedyne poważne zagrożenie, niestety od marca pojawiło się nowe – epidemia koronawirusa. 4 czerwca ukazały się pierwsze wytyczne dla organizatorów targów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Wszystkich uczestników TSW mogą obowiązywać specjalne procedury. Wprowadzamy obowiązkową rejestrację online, dzięki której będziemy wiedzieć, ile osób przebywa w hali wystawienniczej czy na poszczególnych salach wykładowych. Rejestracja będzie dotyczyła wszystkich: wystawców, media, zwiedzających, pracowników firm współpracujących przy organizacji TSW, a także nas samych – organizatorów. Liczba osób na hali wystawienniczej i salach konferencyjnych będzie kontrolowana, co oznacza, że na obiekty wejdzie tylko tyle osób, na ile będą pozwalały przepisy. Ciągi komunikacyjne będą zbudowane w taki sposób, aby ograniczyć zbędny kontakt osób wchodzących i wychodzących. Duża przestrzeń hali umożliwi zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkań. Zadbamy o częste dezynfekowanie klamek, krzeseł, w wielu miejscach dostępne będą podajniki z płynem do dezynfekcji rąk. Jednocześnie chciałbym zapewnić, że w sytuacji, kiedy z niezależnych od nas powodów termin targów zostanie przesunięty lub targi zostaną odwołane,  opłaty jakie zostały wniesione przez wystawców zostaną im zwrócone. O ewentualnych zmianach terminu targów zostaną wszyscy zainteresowani uprzedzeni z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach związanych z TSW2021 znajdziecie Państwo na naszej stronie www.tsw.pl do której częstego odwiedzania serdecznie namawiam.