„Vegeuczta!” i 80% uważa polskie produkty za lepsze i bardziej ekologiczne
W 2018 firma PKN ORLEN uruchomiła program „Pij polskie soki” i rozszerzyła sprzedaż soków owocowo-warzywnych od producentów z Polski na całą sieć stacji paliw w kraju. Od września rozszerza swoją ofertę gastronomiczną na stacjach o linię produktów dedykowaną dla wegan i wegetarian. Nowe produkty przygotowane będą na bazie polskich, lokalnych produktów m.in. ze świeżych warzyw.

87% klientów zachęca do zakupu informacja o polskim pochodzeniu produktów.

Z kolei 80% biorących udział w badaniu uważa polskie produkty za lepsze i bardziej ekologiczne. Na decyzje konsumenckie duży wpływ ma także skala produkcji. Ponad 70% Polaków świadomie wybiera towary wyprodukowane w małej, rodzinnej firmie, wspierającej lokalny rozwój. Według 75% respondentów aktywną rolę we wsparciu drobnej przedsiębiorczości w Polsce powinny odgrywać duże, narodowe koncerny. 

Badanie „Moda na polskość. Postawy, opinie i oczekiwania Polaków” zostało przeprowadzone metodą CAWI, na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie internautów. Objęło 1000 wywiadów z Polakami w wieku 17+, z czego 779 z osobami, którzy posiadali w swoim gospodarstwie domowym samochód.

Oferta dostępna w Stop Cafe na stacjach ORLEN jest odpowiedzią firmy na rynkowe trendy żywieniowe. Coraz częściej klienci poszukują produktów polskich i tych które nie zawierają żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego, a przy tym stanowią smaczny i wartościowy posiłek. Dlatego PKN ORLEN podjął decyzję o wprowadzeniu tej linii produktów do oferty gastronomicznej. Wszystkie produkty dla wegan i wegetarian dostępne są na stacjach ORLEN w promocyjnych cenach. 

Wśród nowych Vege- smaków będzie można odnaleźć m. in.  hot doga z parówką wegańską przygotowaną na bazie olejów roślinnych, białka z grochu oraz białka z ziemniaków, kajzerkę rumsztyk vege stworzoną w oparciu o świeże warzywa, kaszę kuskus i jaglaną, pestki dyni i słonecznika oraz mąkę kukurydzianą i przyprawy. Na amatorów sycących przekąsek czeka wrap falafel – wyjątkowe połączenie świeżych warzyw oraz kotlecika z ciecierzycy, groszku oraz przypraw takich jak kolendra, czosnek, mięta, kmin rzymski oraz kultowa bułka z pieczarkami, podawana z pieca, na ciepło. Całość oferty dopełniają wyśmienite świeże soki owocowe oraz owocowo – warzywne wyciskane na miejscu.

Burgery ze Stop Cafe

Chrupiące, sycące, zniewalające! Odkryj burgery ze Stop Cafe na stacjach ORLEN. Na którego masz dziś smaka? ? Konkret burger, schabowy, a może w wersji vege? ? Zapraszamy!

Publiée par Stop Cafe sur Jeudi 5 septembre 2019

materiał prasowy PKN Orlen z dnia 07-09-2019