Spotkanie 16 lutego w Warszawie, którego organizatorem była firma ICL Polska, było okazją do omówienia nowych pozycji w szerokiej gamie produktów podmiotu. Przedstawiciele firmy opowiedzieli o ich właściwościach, zastosowaniu a także o planach na rozwój przedsiębiorstwa w przyszłości.

Nowe produkty na nadchodzący sezon

Jedną z nowości jest Polisulfat GP, wydobywany spod dna Morza Północnego, który jest produktem w pełni naturalnym i dlatego może być stosowany w uprawach ekologicznych. Zawiera cztery pierwiastki: potas, magnez, wapń i siarka. To co wyróżnia ten doglebowy produkt to jego skład. Zawiera on wapń i siarkę, które normalnie tworzą gips. W przypadku tego produktu za jednym przejazdem rolnik zaopatruje rośliny w 4 ważne składniki  odżywcze, dostępne dla niej niemalże od razu – mówi Maciej Mynett, Dyrektor Krajowy ICL Polska.

Maciej Mynett, Dyrektor Krajowy ICL Polska otworzył spotkanie
Maciej Mynett, Dyrektor Krajowy ICL Polska otworzył spotkanie

Nowością jest też surfaktant H2Flo. Jego stosowanie nabiera  szczególnego znaczenia jeśli mamy do czynienia z suszą, jak to miało miejsce na przykład w 2015 roku, kiedy pobór wody ze studni był ograniczony lub wręcz niemożliwy. Praktyka rolnicza w innych krajach wskazuje na możliwość ograniczenia zużycia wody o 20-25%, a także znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Kolejną zaletą jest wspomaganie rozwoju korzeni włośnikowych, co zwiększa zdolność roślin do pobierania wody zwartej w podłożu. Może być stosowany we wszystkich uprawach ogrodniczych – jagodowych i warzywnych.

Próbki wybranych produktów z oferty ICL Polska
Próbki wybranych produktów z oferty ICL Polska

Intracell to produkt zawierający aminokwas glicynę o działaniu przeciw stresowym. W przypadku wystąpienia znacznych dobowych amplitud temperatur można ograniczyć na przykład pękanie pomidorów. Stosowany jest dolistnie, pobierany przez roślinę w ciągu 24 godzin działa przez 3-4 tygodnie. Zwiększa też odporność na choroby.

Zwiększenie plonu możemy uzyskać poprzez zastosowanie Rise P. Zawiera bakterie, które stymulują wzrost systemu korzeniowego (włośników) i uruchamiają niedostępny dla roślin fosfor. Dodatkowo preparat wspomaga pobieranie metali, zwłaszcza żelaza oraz niweluje skutki stresów. Należy go stosować podczas sadzenia roślin lub bardzo wczesnych fazach uprawy. To trochę jak mikoryza, tylko w symbiozie z rośliną żyją bakterie a nie grzyby. Na korzeniach wytwarza się osłona, rodzaj filmu, który zapobiega wtargnięciu patogenów do rośliny – mówi Tomasz Pisulewski.

Strategia firmy i plany na 2016 rok

Krystyna Bargieł omówiła plany i zamierzenia firmy na nadchodzący sezon
Krystyna Bargieł omówiła plany i zamierzenia firmy na nadchodzący sezon

Krystyna Bargieł, Koordynator ds. Marketingu ICL Polska, zapewnia, że głównym celem firmy jest bezpośredni kontakt z producentami podczas szkoleń, spotkań terenowych i targów branżowych. W tym roku firma uczestniczyła w targach TSW w podwarszawskim Nadarzynie, a w najbliższym czasie zaprezentuje się na targach Agrotech w Kielcach. Chcemy do naszych potencjalnych klientów mówić faktami, zależy nam, by naocznie przekonali się o skuteczności oferowanych przez nas produktów – mówiła na wtorkowym spotkaniu. Maciej Mynett dodaje zaś, że priorytetem firmy ICL, jest kompleksowa obsługa i doradztwo oferowane producentom. Chcemy się wyróżniać wysokim poziomem obsługi klientów, a nie ich liczbą. Na stronie internetowej ICL można znaleźć szczegółowe opisy produktów, ogólne zalecenia dotyczące poszczególnych upraw, a przede wszystkim kontakt do doradców.