Notowania cen na giełdach warzywnych stale się zmieniają. Dla wielu producentów są to trudne chwile ze względu na coraz niższą cenę wczesnych warzyw. Zawarte poniżej ceny są publikowane tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.

Sprawdźmy, jak wygląda rynek hurtowy nowalijek na dzień 13 maja 2022.

Z uzyskanych danych wynika, iż najniższa cena kapusty wczesnej wynosi 1,83 zł za sztukę, którą oferują producenci w regionie Igołomi. Na obecną chwilę najkorzystniejszą ofertę w zakupie kalafiora proponuje firma z województwa mazowieckiego – Euro-Papryka. Cena ta wynosi 3,70 zł za sztukę. Cena kalarepy zaczyna się w cenie od 1,00 zł za sztukę, co przedstawia również giełda z Mazowsza. Jeśli mowa o sałacie masłowej to ceny kreują się na podobnym poziomie. Najniższa z cen plasuje się na poziomie 1,50 zł za sztukę. Największe różnice w cenach zauważamy w stawce sałaty kruchej oraz kapusty pekińskiej. Cena pierwszej rozpoczyna się od 2,40 /szt., a sięga 5,50 zł /szt. W przypadku kapusty pekińskiej rozbieżność wśród cen jest jeszcze większa, ponieważ najniższa stawka wynosi 1,50 zł/szt., natomiast najwyższa sięga 5,50 zł/szt.

Warto zaznaczyć, iż wpływ na końcową cenę ma między innymi taki czynnik jak opakowanie. Cena takiego materiału w głównej mierze zależy od surowca, z którego opakowania są wyprodukowane.