Fruit Logistica 2019 coraz bliżej

Polskie narodowe stoisko

W dniach 6-8 luty dziesiątki tysięcy osób odwiedzi hale Messe Berlin by wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu branży ogrodniczej. Organizatorzy Fruit Logistica 2019 spodziewają się w tym roku 75000 gości ze 130 państw.

Znani i nowi wystawcy na Fruit Logistica 2019

Ponad 3000 wystawców z 90 krajów na całym świecie wraca na targi Fruit Logistica rok po roku. Madlen Miserius, osoba reprezentująca organizatorów, twierdzi, że obok starych i znajomych, goście mogą spodziewać się nowych i świeżych twarzy. Podczas gdy jesteśmy niezwykle dumni, że mamy tak wielu stałych i wiernych klientów, jesteśmy również zadowoleni z nowych wystawców w Berlinie. Na przykład Armenia po raz pierwszy bierze udział w targach, na których zorganizuje swój krajowy pawilon. Ponadto mamy wiele nowych, ekscytujących atrakcji – bez względu na to, czy jesteś odwiedzającym, czy wystawcą. W hali 9 nie tylko dodajemy nową przestrzeń wystawienniczą z oddzielnym wejściem, ale także wzmacniamy segment maszyn i technologii, który na przestrzeni ostatnich lat zyskiwał na znaczeniu. Hala 9 będzie także miejscem naszego pierwszego Startup Day w piątek, 8 lutego 2019 roku. – informuje kierownik produktu we Fruit Logistica 2019.

Czym jest Startup Day?

To zupełnie nowe wydarzenie na berlińskich targach. Powstaje jako unikalna, przyszłościowa platforma dla przemysłu. Chodzi o to, aby wprowadzić innowacyjne zmiany w całym łańcuchu wartości. Jako wiodąca wystawa dla światowego handlu owocami, Fruit Logistica 2019 jest idealnym miejscem do wdrażania nowości, ponieważ tutaj spotykają się wszyscy najważniejsi gracze przemysłowi. Dzień rozpoczęcia skupia się na wizjonerskich tematach: gospodarce cyfrowej, ag-tech i zarządzaniu łańcuchem dostaw. W piątek hala 9 zmieni się w centrum tworzenia sieci dla start-upów i firm o ugruntowanej pozycji w całym sektorze świeżych produktów. – mówi M. Miserieus. Pozwolę sobie podać jeden przykład: postęp w transformacji cyfrowej jest wykorzystywany przez holenderski start-up PATS Indoor Drone Solutions. Małe drony autonomicznie atakują latające owady i szkodniki. Dzięki temu rozwiązaniu wykrywa się i eliminuje szkodliwe owady, także nocne. Zapobiega to dalszemu rozprzestrzenianiu się szkodnika, zmniejsza potrzebę wykorzystywania (bio) insektycydów i minimalizuje pracę związaną z ochroną roślin. Kolejną atrakcją będzie Scena Start-up prezentująca 20 start-upów. Ich reprezentanci zaprezentują modele biznesowe tychże przedsięwzięć i opowiedzą o nowych technologiach, a także o ich przyszłych zastosowaniach w branży. – dodaje M. Miserius.

Wymiana wiedzy i doświadczeń

Targi Fruit Logistica zawsze były platformą, na której czołowi przedstawiciele branży dzielą się swoją wizją branży, doświadczeniem i wiedzą. To bardzo istotna część tego wydarzenia. Wiedza i doświadczenie stanowią najlepszą podstawę do solidnego planowania biznesowego i podejmowania rozsądnych decyzji w coraz to bardziej złożonym świecie. Mogę gorąco polecić kompleksowy program imprez towarzyszących Fruit Logistica 2019 od 6 do 8 lutego wszystkim, którzy są zainteresowani nowatorskimi rozwiązaniami i aktualnymi trendami. Szczegółowy przegląd programu dostępny jest w zakładce Wydarzenia na stronie internetowej Fruit Logistica. Wszyscy mówcy będą najwyższej klasy. – mówi M. Miserius.

Źródło: fruitlogistica.de