Kapusta po gradobiciu

Pod koniec czerwca, w czasie bardzo silnego opadu gradu, znaczna część upraw w regionie charsznickim została zniszczona. Mocno ucierpiały kapusty na kilku poletkach odmianowych przygotowywanych na Charsznickie Dni Kapusty odbywające się w tym regionie we wrześniu. Poletka te stały się doskonałym poligonem doświadczalnym jeśli chodzi o zastosowanie programów regeneracji kapusty po gradzie. O efektach zastosowania takich programów informują przedstawiciele firm Tradecorp oraz Intermag.

 

Andrzej Zbroja z firmy Tadecorp informował o programach dokarmiania i biostymulacji kapusty
Andrzej Zbroja z firmy Tadecorp informował o programach dokarmiania i biostymulacji kapusty po gradzie

 

Bardzo dobrze prezentowała się kapusta na plantacji Piotr Gajdy, gdzie zastosowano program regeneracyjny, opracowany przez Andrzeja Zbroję z firmy Tadecorp, uzupełniany zabiegami zaproponowanymi przez pracowników z firmy Syngenta. Zanim jednak kapusta zostanie posadzona warto jej rozsadę na dwa dni przed posadzeniem podlać mieszaniną preparatów Humistar (240 ml) + Intake (60 ml) rozpuszczonych w 10 litrach wody. Bardzo dobre efekty daje opryskiwanie pola przed posadzeniem Humistarem w dawce 20 l/ha rozpuszczonego w 300-400 l/wody. Po tym zabiegu zaleca się lekko wymieszać glebę.

Program regeneracji kapusty zaproponowany przez firmę Tadecorp na poletkach odmianowych kapusty firmy Syngenta, który został bardzo dobrze oceniony przez osoby odwiedzające poletka odmianowe, gdzie kapust mimo bardzo dużych zniszczeń odbudował główki i dała wysoki i dobrej jakości plon.

Poniżej program regeneracyjny, zastosowany na plantacji Piotra Gajdy w Charysznicy:

Cel

Produkty

Redukcja stresu i stymulacja rozwoju liści

Tuż po gradobiciu:

Phylgreen kuma (2 l/ha)

Wzmocnienie fotosyntezy i wzrostu liści

1. Po 3 dniach:

Nutricomplex 18-18-18 (3 kg/ha) + Magnitech (3 l/ha) +

Phylgreen kuma (2 l/ha)

2. Po 4 dniach:

Nutricomplex 18-18-18 (3 kg/ha) + Magnitech (3 l/ha) +

Phylgreen kuma (2 l/ha)

3. Po 10 dniach:

Nutricomplex 18-18-18 (3 kg/ha) + Magnitech (3 l/ha) +

Phylgreen kuma (2 l/ha)

 

logo2

Więcej informacji na www.tradecorp.com.pl