Kupujmy to co Polskie
Od września rusza drugi etap programu mająceg na celu promocję żywności, która została wyprodukowana w naszej ojczyźnie. Organizatorami akcji „Kupuj świadomie” są Minister Rolnictwa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Znakiem przewodnim kampanii jest logo PRODUKT POLSKI

Szukaj produktów ze znakiem

Celem całego projektu jest stworzenie świadomości konsumenta, który w podejmowaniu decyzji będzie kierował się nie tylko ceną, ale i pochodzeniem produktu. W dobie rozpędzającego się konsumpcjonizmu warto na chwilę przystanąć i zastanowić się co tak na prawdę trafia do sklepowego koszyka.

W najbliższych dniach zostanie uruchomiona akcja promocyjna w mediach ogólnopolskich. Do akcji promującej świadome zakupy zostały zaproszone również sieci handlowe, tak by produkty były od razu widoczne w sklepie.

Z drugiej zaś strony projekt będzie skierowany również do rolników i producentów żywności by znak promujący polskie produkty był szeroko stosowany. Wraz z kampanią promocyjną ruszy cykl szkoleń, gdzie producenci będą mogli dowiedzieć się jak i kiedy znakować swoje produkty.

Czym jest znak PRODUKT POLSKI?

Ideą jest by znak ten stał się cechą rozpoznawczą wszystkich produktów spożywczych wytworzonych w naszym kraju. Oznaczenie to jest dobrowolne i tylko od producent zależy czy umieści je na swoim produkcie. Logo zostało powszechnie udostępnione i każdy, kto tylko spełnia warunki programu, może umieścić je na swoich produktach, Więcej informacji, ważnych zarówno dla konsumentów jak i producentów, można znaleźć na stornie www.polskasmakuje.pl/produkt-polski.

Jakie produkty mogą nosić logo?

Przepisy ustawy określają jednolite kryteria dotyczące dobrowolnego umieszczania informacji  „Produkt polski”. Produkty muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, jednakże pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Każde warzywo i owoc wyprodukowany w naszych gospodarstwach to bez wątpienia PRODUKT POLSKI.

Wspierając nasze rolnictwo wspieramy samych siebie.