Marchew – odmiany i ochrona

Kwatera z odmianą Caribou

Interesujące poletka z odmianami marchwi oraz zastosowanym tam program ochrony podczas XXVI Charsznickich Dni Kapusty zaprezentowała firma Bayer, właściciel marki Seminis.

Jak informował Paweł Skrzyniecki reprezentujący markę Seminis, marchew to niezbędne warzywo m.in. w produkcji kiszonej kapusty. Dlatego ich firma zdecydowała się zaprezentować w tym roku w czasie XXVI Charsznickich Dni Kapusty dwie odmian marchwi, które będą doskonale się do tego celu nadawały.

Jedną z nich jest Caribou F1 o 120-dniowym okresie wegetacji. Odmiana ta nadaje się do długiego przechowywania, mają bardzo silną i zdrową nać.

W regionie Małopolski powinna jeszcze lepiej sprawdzić się odmiana Carlano F1, o wyjątkowo mocnej, zdrowej naci. Odmiana ta zbierana w ub. roku nawet dwa miesiące po terminie miała silną nać oraz dobrej jakości korzeń o właściwym kształcie i rozmiarze.

W uprawie warzyw korzeniowych mijający sezon nie należał do najłatwiejszych. W wielu regionach siewy z uwagi na panującą suszę były bardzo opóźnione. To wpłynęło na przesunięcie terminów zbioru. Najlepszy układ pogodowy do uprawy warzyw korzeniowych wystąpił na Mazowszu – informował Radosław Suchorzewski z firmy Bayer. Do szkodników, które wymagały regularnego zwalczania w uprawie marchwi bez wątpienia należała połyśnica marchwianka oraz bawełnica topolowo-marchwiowa.

Więcej o odmianach zaprezentowanych przez markę Sieminis w materiale filmowym