W dniu 24 czerwca zorganizowany został XVIII Półmaraton Unisławski, a także bieg towarzyszący na dystansie 10 km  wdzięcznie nazwany Dziesiątką Unisławską. Trasa obu zawodów prowadziła drogami asfaltowymi na terenie gmin Unisław oraz Kijewo Królewskie. Uczestnicy mogli zapoznać się z  malowniczymi terenami Chełmińskiego Parku Krajobrazowego.

W gronie biegaczy rywalizował także Marek Zieliński z firmy Syngenta. Bieg odbywał się w regionie, z którego pochodzi wielu plantatorów warzyw kapustowatych, współpracujących z firmą Syngenta. Marek Zieliński od wielu lat ćwiczy bieganie więc nie mógł odmówić sobie przyjemności z partycypacji w unisławskim wydarzeniu. W tegorocznych zawodach wystartowało blisko 400 zawodników.

Wsparcie Syngenty dla Półmaratonu Unisławskiego

Firma Syngenta zdecydowała się wesprzeć imprezę. Trasy biegów od wielu lat wytyczone są w taki sposób, że biegacze przemieszczali się przez miejscowości, w których uprawia się duże ilości brokułów i  kalafiorów. Wśród nich królują nasze odmiany. Bardzo popularna są tu zwłaszcza Gohan F1, Cabral F1, David F1, Java F1 czy odmiany bardzo popluarne na świeżym rynku Guideline F1 czy Almagro F1. To bardzo ładne tereny z zadbanymi gospodarstwami. Przyjemnie jest rywalizować w takich stronach – tłumaczył Marek Zieliński. O tym jaka jest jakość pozyskiwanych tu warzyw przekonać się mógł każdy z biegaczy. Syngenta do każdego pakietu startowego dołożyła różę kalafiora Guideline F1 i brokuła Gongga F1- oczywiście zebranego od zaprzyjaźnionego rolnika z Bruków Unisławskich. Uczestnicy biegów, już po powrocie do domu, mogli więc przygotować smaczny i zdrowy posiłek związany z miejscem, w którym uprawiali sport.

Po zawodach Marek Zieliński podzielił się również „ciekawostką”. Otóż około 80% biegaczek i biegaczy zdecydowanie wybierało kalafior, a na drugim miejscu decydowało się na brokuł.

XVIII Półmaraton Unisławski