Na stoisku firmy New Holland wyróżniały się ciągniki serii T8Atrakcji na tegorocznych XXI Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach nie brakowało. Przykładem na to było stoisko marki New Holland, która w tym roku obchodzi jubileusz 120 lat obecności na rynku. Nowe modele ciągników, kombajnów zbożowych i liczne atrakcje przyciągały duże grono zwiedzających.

 

Tomasz Wieja z dumą poinformował o wynikach sprzedaży ciągników marki New Holland - w 2014 roku do polskich rolników trafiło 2582 niebieskich rolników
Tomasz Wieja z dumą poinformował o wynikach sprzedaży ciągników marki New Holland – w 2014 roku do polskich rolników trafiło 2582 niebieskich ciągników

W 2014 roku do polskich gospodarstw trafiło ponad 14 tysięcy nowych ciągników, z czego 18% stanowiły maszyny marki New Holland– mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Wieja, Marketing Manager marki New Holland. Największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie seria ciągników TD5, głównie ze względu na parametry techniczne, które najlepiej wpisują się w realia polskich gospodarstw. Przewagą marki New Holland jest również rozbudowana, stabilna sieć dealerska na terenie całej Polski, która zapewnia wsparcie profesjonalistów na każdym etapie – od momentu wyboru maszyny spełniającej indywidualne potrzeby rolnika, poprzez pomoc w wykorzystaniu pełni możliwości, po ewentualne wsparcie serwisowe.

 

Kombajn CR10.90 w księdze rekordów Guinnessa - informował Józef Dębski
Kombajn CR10.90 w księdze rekordów Guinnessa – informował Józef Dębski

Także żółte kombajny produkowane w płockiej fabryce, zdobywają w ostatnich kilku latach czołową pozycję na polskim rynku. Co drugi nowy kombajn kupiony przez polskiego rolnika w 2014 roku wyjechał z fabryki New Holland w Płocku, która od 1998 roku dostarcza maszyny żniwne do gospodarstw rolnych na całym świecie. Nowością w kategorii maszyn żniwnych jest innowacyjna seria CR. Kombajny z tej gamy zapewniają zwiększenie wydajności przy zbiorach ziarna zbóż nawet o 15%, przy czym ilość połamanego ziarna wynosi zaledwie 0,2%. Flagowym modelem nowej gamy maszyn jest pierwszy na świecie kombajn rotorowy klasy 10 – CR10.90, o największej mocy w historii marki New Holland – 653 KM, oferujący najwyższy poziom wydajności w branży – informował Józef Dębski, specjalista produktowy New Holland ds. maszyn żniwnych. Dowodem niesamowitych osiągów maszyny jest rekordowy wynik zbiorów – w ciągu zaledwie ośmiu godzin pracy CR10.90 zebrał imponującą ilość pszenicy – aż 797,656 ton wpisując się z tym wynikiem do księgi rekordów Guinnessa.

Po raz kolejny, marka New Holland potwierdziła swoją pozycję, jako niekwestionowanego lidera w branży maszyn rolniczych – została uhonorowana przez gremium konkursowe w dwóch prestiżowych kategoriach. „Złoty Medal targów AGROTECH” za innowacyjne rozwiązania zespołu młócąco-czyszczącego otrzymał kombajn zbożowy CX 5080, natomiast tytuł “Maszyny Rolniczej Roku 2015” w kategorii maszyny z importu komisja przyznała dla ciągnika rolniczego New Holland T8.420 Auto Command.

Jedne z największych targów rolniczych w Polsce były okazją do podsumowania 120-letniej historii marki New Holland i wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju całej branży techniki rolniczej. Jako globalny partner targów Expo Milano 2015, New Holland będzie jedynym producentem maszyn rolniczych, który zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania we własnym pawilonie na terenie Targów. Będzie on poświęcony tematyce gospodarstwa zrównoważonego ekologicznie, zaprezentowane zostaną najważniejsze innowacje i udoskonalenia rolnicze – pozostające w pełnej zgodności ze strategią Clean Energy Leader.

W najbliższych latach rozwój branży będzie determinować idea zrównoważonego rolnictwa i konsekwentne wcielanie rozwiązań proekologicznych. Z naszej perspektywy oznacza to przede wszystkim ograniczenie negatywnej ingerencji w naturę, poprzez zastosowanie technologii sprzyjających redukcji emisji spalin, precyzyjne zarządzanie pracami rolnymi za pośrednictwem innowacyjnych rozwiązań oraz dostosowanie do potrzeb rolników na każdym etapie wykorzystania maszyn – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Wieja.

 

O osiągach nowych modeli ciągników New Holland informował Łukasz Chęciński
O osiągach nowych modeli ciągników New Holland informował Łukasz Chęciński

Nowa seria T7. napędzana jest 6-cylindrowym silnikiem, w którym zastosowano technologię HI-eSCR ECOBlue™, spełniając tym samym wymogi norm emisji Tier 4B, dzięki czemu nie wymaga on już ani powtórnego obiegu spalin, ani filtra cząstek stałych. Dzięki efektywnemu układowi oczyszczania spalin nie trzeba już wybierać między wydajnością spalania a zmniejszaniem emisji. Ta swoboda umożliwiła zwiększenie górnych poziomów mocy dla ciągników serii T7 z oboma wariantami rozstawu osi. Moc znamionowa wariantu o długim rozstawie osi wzrosła o 5%, zaś wariantu o standardowym rozstawie osi aż o 9%, osiągając 180 KM. Jeżeli doda się do tego jeszcze 45 KM mocy generowanej przez system EPM, T7.225 może spokojnie uchodzić za ciągnik o ogromnej mocy, jak na swoje gabaryty – wyjaśniał Łukasz Chęciński, specjalista produktowy New Holland ds. ciągników.

 

Stoisko New Holand przez cały czas trwania targów pełne było zwiedzających
Stoisko New Holand przez cały czas trwania targów pełne było zwiedzających

Podczas targów Agrotech na stoisku New Holland obecni byli nie tylko Regionalni Kierownicy Sprzedaży, jako przedstawiciele centrali w Płocku, ale również sprzedawcy zatrudnieni u autoryzowanych dealerów New Holland. Ze względu na fakt, iż liczba osób służb sprzedaży New Holland liczyła podczas targów łącznie około 50 osób, piętro zabudowy zaaranżowane było, jako miejsce spotkań handlowych z klientami. Ponadto New Holland, jako marka innowacyjna i wyznaczająca trendy, wyposażyła wszystkich swoich przedstawicieli w tablety przystosowane do narzędzi sprzedażowych, dzięki czemu mogli bliżej przedstawić klientom interesującą ich tematykę. Ponadto klienci zainteresowani finansowaniem maszyn mieli możliwość skorzystania z pomocy doradców CNH Industrial Capital w zakresie finansowania produktów, na które przygotowana została specjalna oferta Finansowanie Fabrycznego.

 

Na podstawie informacji prasowej New Holland