Odmiany szpinaku na świeży rynek i Baby Leaf


W materiale prezentujemy informacje dotyczące odmian szpinaku dedykowane do sprzedaży na świeżym rynku i jako Baby Leaf z portfolio firmy Syngenta. Z odmianami tymi zapoznaliśmy się w trakcie zwiedzania poletek pokazowych w Holandii w 39 tygodniu 2021 roku po których oprowadzał nas Jakub Kudach z firmy Syngenta.

El Madison i El Swing – szpinaki Baby Leaf i na świeży rynek

Obie te odmiany charakteryzuje wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego i Stemphylium. Liście są pokarbowane, a stosunek długości ogonka liściowego do blaszki bardzo dobry. Nie ma problemów z myciem, dobrze się zbierają – mówił w trakcie holenderskiego spotkania J. Kudach. To odmiany wdzięczne w uprawie, a plon chętnie akceptowany jest przez odbiorców.

El Furio – odmiana do uprawy wiosną i jesienią

Syngenta posiada w swym portfolio także odmiany szpinaku do uprawy wiosną i jesienią. Jedną z nich jest El Furio. Odmiana ta ma bardzo szeroki pakiet odporności na mączniaka rzekomego i Stemphylium. Liście ciemne, pokarbowane i lśniące. Nie sklejają się w paczkach.

Więcej na filmie

Więcej na temat tych odmian rzepaku można dowiedzieć się oglądając poniżej zamieszczony film. Na nim J. Kudach prezentuje szpinak uprawiany w kwaterkach pokazowych Fields of Innovation w Holandii i omawia charakterystykę odmian.