Sałata w polu – odmiany, technologie, zalecenia – Fotogaleria

Po kwaterach doświadczalnych oprowadzali Władysław Tokarczyk i Mariusz Kwiatkowski z firmy Syngenta


W niedzielne popołudnie, 10 czerwca, w miejscowości Szydłów Kolonia odbył się Pokaz Polowy Sałaty. Imprezę zorganizowała firma Syngenta we współpracy z GPR Krasoń, firmami Agrimpex i Tradecorp. Wydarzenie było okazją do poznania i zobaczenia jak rosna nowe i znane już odmiany sałaty z portfolio Syngenta, jak również pozyskania najnowszej wiedzy o technologii uprawy.

Pokaźna dawka praktycznej wiedzy

Wiele było powodów dla których warto było odwiedzić Szydłów Kolonię w dniu imprezy sałatowej firmy Syngenta. Pokaz Polowy Sałaty obfitował bowiem w interesujące prelekcje. Dotyczyły one takich obszarów jak specyfika odmian, nawożenie i ochrona, nabywanie rozsady czy zabezpieczanie roślin przed mrozem.

Pokaz Polowy Sałaty – przegląd odmian

Firma Syngenta zatroszczyła się o to, by przybyli goście mogli zapoznać się z odmianami sałaty w jej asortymencie. Zostały wytyczone kwatery pokazowe w których uprawiane były rośliny. Ich sadzenie przypadało na terminy 20 i 30 kwietnia. Wszystkie poniżej prezentowane zdjęcia zostały wykonane w kwaterach z drugiego terminu. W przygotowanej kolekcji można było zobaczyć kilkanaście odmian sałat różnego typu. O szczegółach już niebawem napiszemy na naszym portalu.

Inne prezentowane odmiany

Pokaz Polowy Sałaty skupił wielu warzywników. Znaczna ich część uprawia inne jeszcze gatunki warzyw. Z myślą o nich zastała zorganizowana wystawa w części namiotowej. Przy okazji także tam można było zapoznać się z możliwościami pakowania sałaty.