Tegoroczne targi Macfrut to już historia. Wydarzenie, które odbyło się w Rimini w dniach 4-6 maja zgromadziło 830 firm, z których 28% pochodziło spoza Italii. Zorganizowały one swe stoiska wystawowe na ok. 40 000 m2 ha wystawowych. Część oferty firm prezentujących się na Macfrut 2022 skierowana była do warzywników. Poniżej wybrane rozwiązania, które mogą zainteresować producentów warzyw.

Nowoczesne technologie

W gronie firm obecnych na Macfrut 2022 nie zabrakło podmiotów operujących w obszarze nowoczesnych technologii. Można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami do monitorowania pogody, dronami wykonującymi zabiegi ochrony czy autonomicznym opryskiwaczem. Zademonstrowano także pielniki i siewniki dla gospodarstw o zróżnicowanej wielkości. Urządzenia te były prezentowane na stosikach firmowych, ale część z nich pokazano także na specjalnie wydzielonym placu imitującym warunki panujące na rzeczywistych plantacjach. W pobliżu tego miejsca odbywał się też Acqua Campus – wydarzenie, gdzie zaprezentowano najnowsze rozwiązania do nawadniania upraw.

Nawozy i biostymulatory na Macfrut 2022

Ważnym elementem Macfrut 2022 był Biosolutions International Event. Na wystawie swe oferty zaprezentowało kilkadziesiąt firm. Uczestnicy targów mogli zapoznać się z nawozami wykazującymi działanie biostymulujące, typowymi biostymulatorami czy też rozwiązaniami przeznaczonymi do ochrony biologicznej roślin. Kwintesencją tej części Macfrut 2022 była ceremonia Biosolutions International Award.  Jej trakcie nagrodzono najbardziej interesujące produkty. Były to Vhera Life z Biolhim, Biimore z Tradecorp oraz Energeo z Tima Agro.