TSW to największe w ogrodniczej branży targi, które w tym roku odbywają się 9 i 10 stycznia w podwarszawskim Nadarzynie. Edycja 2019 zgromadziła przeszło 380 wystawców. Tradycją już stało się przyznanie prestiżowej nagrody im. prof. Szczepana Pieniążka, za innowacyjne produkty przeznaczone do produkcji ogrodniczej. Wyróżnienia i dyplomy wręczone zostały podczas uroczystego otwarcia targów TSW 2019.

Jak powiedział Jacek Kłudka prezes Oficyny Wydawniczej Oikos, czyli głównego organizatora TSW, jury w tym roku nie miało łatwego wyboru, bowiem do konkursu na najbardziej innowacyjne produkty dla ogrodnictwa wpłynęło aż 14 zgłoszeń. Ostatecznie wyłonionych zostało 3 zwycięzców. Jury nagrodziło następujące produkty, rozwiązania lub technologie:

Bio Killer – urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych – zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o.

DryGair – zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o.

Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Dodatkowo przyznane zostały dwa wyróżnienia dla:

Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o.

Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy, a więcej o nagrodzonych napiszemy wkrótce. Tymczasem zapraszamy na ciągle trwające Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. Dziś potrwają one do godziny 17.00. jutro czyli 10 stycznia od 9.00 do 16.00. Również jutro odbędzie Konferencja Warzywnicza na która zapraszamy wszystkich producentów warzyw polowych.