W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się XI edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019. Wydarzenie obfitowało w wiel atrakcji w tym liczne konferencje branżowe, co po raz kolejny umocniło odwiedzających i wystawców w przekonaniu, że TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw.

Na 23 000 m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy. Warto nadmienić, ze w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły aż 112 nowe firmy.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osoby (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: : Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugalii, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 już po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców (czytaj więcej).


Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili  blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób skorzystało z wiedzy prelegentów, oglądając bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet. Szczególnym zainteresowaniem producentów warzyw cieszyła się Konferencja Warzywnicza, w trakcie której wygłoszono 8 wykładów dotyczących aktualnych wyzwań w produkcji warzyw (szczegółowe relację już niebawem na naszym portalu).

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – już dziś zaprasza na przyszłoroczne targi TSW 2020, które odbędą się w tej samej lokalizacji 9 i 10 stycznia 2020 roku.