Zapisz się na newsletter i wygraj atrakcyjne nagrody od firmy BASF. Dla pierwszych 20 osób, które poprawnie wypełnią formularz rejestracyjny przygotowaliśmy nagrody w postaci firmowych polarów i bezrękawników. Zapraszamy do wypełnienia formularza newslettera warzywapolowe.pl. Listę nagrodzonych osób opublikujemy 18 września na łamach portalu warzywapolowe.pl.

Signum 33 WG i Cabrio Duo 112 EC – sprawdzeni partnerzy na twoim polu!
Zapisz się na newsletter i odbierz nagrody od firmy BASF

 

Signum 33 WG to znany i sprawdzony na rynku fungicyd o niezwykle szerokim zastosowaniu w wielu gatunkach warzyw. Dwie substancje aktywne (boskalid i piraklostrobina), szerokie spektrum zwalczanych patogenów, bardzo dobre działanie zapobiegawcze i interwencyjne, wpływ na poprawę właściwości przechowalniczych to wszystko sprawia, że Signum 33 WG, zdobył sobie uznanie wielu producentów warzyw i owoców. Można go wykorzystać do ochrony takich gatunków jak cebula, kapusta głowiasta, marchew, pomidor w polu i pod osłonami, pasternak i pietruszka korzeniowa, seler korzeniowy, rzodkiewka, szczypiorek, brokuł, kalafior, kalarepa, kapusta brukselska, por, szparagi, sałata, endywia, szpinak, koper, pietruszka naciowa, seler naciowy, rukola oraz warzyw uprawianych pod osłonami. W uprawach takich gatunków jak cebula, marchew, kapusta głowiasta, pietruszka, pasternak czy seler Signum 33 WG polecamy m.in. do ostatnich zabiegów przedzbiorczych – to pozwoli zminimalizować straty spowodowane przez choroby grzybowe w okresie długiego przechowywania.

 

Cabrio Duo 112 EC to dwuskładnikowy fungicyd dobrze znany producentom ziemniaków jako środek do zwalczania zarazy ziemniaka i alternariozy. W tym roku rozszerzony został zakres jego stosowania o takie warzywa jak sałata, ogórek, cebula i pomidor. Cabrio Duo zawierając dwie sprawdzone substancje. Piraklostrobina z grupy strobiluryn, której działanie grzybobójcze polega na blokowaniu mitochondrialnego transportu elektronów w łańcuchu oddechowym. Jest łatwo pobierana przez rośliny, silnie i długo wiązana z woskami kutykuli i dobrze przemieszcza się w przestrzeniach międzykomórkowych w fazie gazowej. Druga substancja to dimetomorf, należący do grupy pochodnych kwasu cynamonowego. Wykazuje doskonałą skuteczność przeciwko grzybom z rodziny Peronosporaceae i z rodzaju Phytophthora. Substancja ta zaaplikowana nalistnie, wnika w głąb tkanki i ulega translokacji w liściu poprzez proces dyfuzji. Dimetomorf szybko przemieszcza się w roślinie i dociera do wszystkich tkanek znajdujących się powyżej miejsca naniesienia. Niezwykle skuteczne działanie Cabrio Duo 112 EC w ziemniakach, można też wykorzystać w innych uprawach, jak sałata do zwalczania mączniak rzekomego, ogórka (mączniak rzekomy), cebuli (mączniak rzekomy) i pomidora (zaraza ziemniaka, alternarioza i antraknoza). Cabrio Duo 112 EC powinien być stosowany nie więcej jak 3 razy w sezonie. Okres karencji dla ziemniaków, sałaty i cebuli wynosi 7 dni, dla pomidorów – 3 dni i tylko 1 dzień w przypadku ogórka.